Zayıflamak için ne yapmalıyım?

 

Zayıflamak için ne yapmalıyım?

Sizi mutsuz eden, istediğiniz giysileri giymenizi engellemiş olan fazla kilolardan kurtulmak istiyorsunuz, değil mi? “Rejime Başlıyorum” ekibi olarak size destek olabiliriz. Zayıflamak için yapılması ihtiyaç duyulan önerilerimizi adım adım uygulayın, günden güne fazla kilolardan kurtulduğunuza tanık olun! Hazırsanız, mutlu sonla bitecek rejim yolculuğuna beraber çıkıyoruz, elimizi güvenle tutun!

Kilo verdiğinizi hayal edin

Kilo vermiş, incelmiş halinizi gözünüzde canlandırın; nasıl görünüyorsunuz? Hayal kurmaya devam edin, oldukça beğendiğiniz o abiye elbiseyi giydiğinizi ve her insanın size fanatik fanatik baktığını düşünün. Rejime başlarken ve devam ederken kullanabileceğiniz en kuvvetli silahlarınızdan biri hayal kurmaktır. Kendinize inanırsanız, zayıflama yolculuğunda karşınıza çıkan tüm engelleri aşabilirsiniz. Vazgeçmeyi düşündüğünüzde, zararı dokunan bir yiyeceğe elinizi uzattığınızda bir saniye durup hayalinizi düşünün ve ne için yola çıktığınızı hatırlayın, bu sizi mutlu sona ulaştıracaktır.

Vücudunuzdaki ödemleri paklayın

Vücudunuzdaki şişkinlik ve fazla kilonunun en mühim sebeplerinden biri, ödem birikmesidir. Rejime başlarken, ödem ve toksinlerden arınmak size rejime hazırlar ve daha süratli netice almanıza destek sunar. Biz bunu, evimizde keyifle yaşamak için ilkin dip köşeye temizlemeye benzetiyoruz. Sizce de temiz bir evde yaşamak rahatlık verici, öyleki değil mi? İşte, vücudunuzu ödem ve toksinlerden temizlediğinizde aynen bu hissi yaşayacak, daha kolay kilo vereceksiniz. Şimdi, “peki, ödemlerden nasıl kurtulacağım?” dediğinizi duyuyoruz, merak etmeyin, size mükemmel çözüm önerilerimiz var.

 

Rejime başlarken fotoğrafınızı çekin

Kilo vermek için yapılması gerekenlerin başlangıcında rejime başlarken fotoğrafınızı çekmektir. Bu sayede, günler ilerledikçe ne kadar gelişme kaydettiğinizi görebilirsiniz. Ek olarak, istediğiniz kiloya ulaştığınızda siz de zayıflayanların öncesi sonrası fotoğrafları benzer biçimde kendiniz için fotoğraf yapabilirsiniz. Verdiğiniz kiloları geri almamak için iyi bir caydırıcı olacaktır. Isterseniz, haftada 1 kez fotoğrafınızı çekip değişimleri daha rahat gözlemleyebilirsiniz. Bu yöntem yardımıyla kendinize bir hedefiniz bulunduğunu sık sık hatırlatır ve temiz beslenmeye istekle devam edersiniz.

Açlık krizlerine girmeden kilo verebilirsiniz!

Kilo vermek isteyenlerin ilk düşüncesi, azca yiyecek yiyerek zayıflamaya çalışmaktır fakat bu her açıdan zararı dokunan bir davranıştır! Azca yiyecek, ilkin metabolizmanızı yavaşlatıp kilo vermeyi durdurur sonrasında da halsizlik, demir eksikliği, tane düzensizliği benzer biçimde hastalıklara sebep olur. Ek olarak, siz aç kaldığınız hatta krizlere girdiğiniz için rejimden nefret etmeye başlarsınız. “Bu şekilde aç kalıp acı çekeceğime şişman kalayım daha iyi” şeklinde oldukça zararı olan bir düşünceyle hareket edebilirsiniz. Oysaki, temiz beslenmeyi öğrendiğinizde açlık krizlerine girmeden kolayca kilo verebilirsiniz. Mesela, akşamüzeri açlığın hissediliği saatlerde bir fincan tarçınlı süt ve bir avuç kuruyemişle ara öğün yapmış olup hem tatlı krizini önleyebilir hem de sağlıkla kilo verebilirsiniz.

 

Yağları yakan yiyecekleri tüketin

İhtiyacımız olan her ne ise onu doğada bulabilirsiniz, göbek ve basendeki yağları yakan yiyecekler şeklinde! Bilimsel açıdan yağ yakıcı ve tok tutucu tesiri kanıtlanmış yiyecekler, baharatlar ve içecekleri sık sık kullanarak zayıflama sürecini hızlandırabilirsiniz. Ek olarak, bu besinler bağışıklık sistemini güçlendirip sizi hastalıklardan korumaya destek sağlar. Mesela, sabah kahvaltısında iki tane hazır poğaça yiyip kilo almaktansa, iki tane haşlanmış yumurta yiyerek yağ yakıp zayıflayabilirsiniz. Daha çok yağ yakıcı yiyecekler nedir, öğrenmek istiyorsunuz farkındayız, onun için de informasyon vereceğiz.

Yağ yakıcı yiyecekler listesi için buraya tıklayınız!
Yemeğinizi kesinlikle kendiniz yapın

Dışarıdan yiyecek, hem pahalıdır hem de sağlığınıza zararlıdır. Bundan dolayı, bu tür yemeklerin içine kilo almaya ve yağlanmaya sebep olan glukoz şurubu, çin tuzu, margarin benzer biçimde fena ilave yapılmaktadır. Hem sağlığınızı hem paranızı alan bu alışkanlığa bir son verin, ne olursa olsun yemeğinizi kendiniz hazırlayın. Çalışıyor yada öğrenciyseniz, yemeğinizi yanınızda taşıyabilirsiniz. Mesela, salata yapmış olup kilitli buzdolabı poşetine koyup götürebilirsiniz, sosunu yiyeceğiniz süre ekleyebilirsiniz. Zeytinyağlı yemekler yapmış olup gizleme kabına koyup okula yada ofise götürebilirsiniz. İnanın bizlere, bu yeni alışkanlık yardımıyla hem kilo vereceksiniz hem de para biriktirmeye başlayacaksınız.

Related posts