Zayıflama Kürleri – Soğan Elma Sirkesi

Sıhhatli Zayıflamanın Önemi; Günümüzde kilo problemi her insanoğlunun ortak problemi olarak kabul edilmektedir. Yaygınlaşan fast food tüketimi, sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam seçimi, stres şeklinde birçok etmen kilo alımına niçin olmaktadır.

Kilo almanın genlikle kolay olduğu son zamanlarda kilo vermek ise almak kadar kolay olamamaktadır. Yanlış uygulanan rejim programları kimi zaman kişinin daha çok kilo almasına bile yol açabilmektedir. Bu durum da bununla beraber sıhhat ile ilgili sıkıntıları getirmektedir.

Hem zayıflamak hem de herhangi bir sorun yaşamamak için tertipli bir halde zayıflama programları uygulanmalıdır. Ek olarak kilo vermeyi hızlandırmak adına etken olarak egzersizler yapılmalıdır. Egzersiz içinde ne olduğu vücut yapısına gore belirlenmelidir. Bu sebeplerden dolayı sıhhatli zayıflamak ehemmiyet taşımaktadır.

sirke soğan kürü
sirke soğan kürü

Yoğurt Limon Kürü İle Göbek Eritme

Yoğurt ve limon ile hazırlanan zayıflama kürü son dönemlerde oldukça yaygın kullanılan kürler içinde yer almıştır. Bu kür yoğurt rejimi olarak da bilinmektedir. Yoğurt limon kürü bir tane yarım limon, üç yiyecek kaşığı yağsız yoğurt ve yarım çay kaşığı zerdeçal ile hazırlanmaktadır. Ihtiyaç duyulan malzemeler temiz bir kapta karıştırılıp kür elde edilir.

Yoğurt limon karışımının uygulanması gece yatmadan öncedir. Hazırlanan karışım tüketildikten sonrasında bir şey yiyip içilmemesi gerekmektedir. Kürü uygulamak tek başına kafi olmamakta ve bunun yanı sıra zayıflamaya destek egzersizler de yapılmalıdır. Uygulanan yoğurt rejimi averaj üç dört haftada altı kilo civarı verilmesine destek olmaktadır.

Zayıflama Kürü: Zayıflamak isteyen insanoğlu için hem web ortamında hem de edebiyat alanında birçok tanım yer almıştır. Bunlardan bir tanesi de beyaz lahana, maydanoz ve limon kürü olarak bilinmektedir. Kürü hazırlamak için kaynamış olan suyun içine dört tane iri lahana yaprağı, beden sapları ile beraber yarım demet yeşil taze maydanoz atıp kaynatılır. Averaj beş dakika kaynattıktan sonrasında ocağın altı kapatılıp karışım soğumaya bırakılır. Sonrasında içindeki katı maddeler süzülür ve içilmeye hazır hale getirilir. İsteğe bağlı olarak sabah, öğle, akşam aç karnına içilebilir. İçilmeden ilkin iki yiyecek kaşığı taze sıkılmış limon suyu içilecek karışıma ilave edilmelidir.

Zayıflamak İçin Soğan Kürü

Soğan mühim bir antibiyotiktir ve besleyicilik özelliği oldukça yüksek olan bir yiyecektir. Soğanın zayıflamaya destek olduğu genel olarak insanoğlu tarafınca pek fazla bilinmemektedir. İdrar söktürücü olma özelliği yardımıyla soğan zayıflamak için etkili olmaktadır. Soğanın suyunu tüketmek kilo vermeyi sağlamaktadır. Hazırlanacak soğan kürü ile kilo vermek hızlanmaktadır.

Soğan kürü için lüzumlu olan malzemeler altı tane soğan, yarım kilo olmak suretiyle iki değişik sebze, yağsız et suyu, limon ve baharattır. Soğan kürünü hazırlamak için tüm malzemeler çorba şeklinde pişirilir. Bu karışım hazırlanırken yağ kullanılmamalıdır. Hazırlanan karışımın su şeklinde tüketilmesi önerilmektedir. Ciddi sıhhat problemi olan bireylerin bu tür kürleri uygulamadan ilkin bir uzmandan yardım almalarında yarar bulunmaktadır.

Kilo Vermeye Destek Dereotu Karışımı: Zayıflamak için en etkili olan bitkilerden bir tanesi de dereotudur. Kilo vermek isteyen bireylere dereotu tüketmeleri uzmanlar tarafınca önerilmektedir. Dereotu iştah kesici özelliğe haizdir. Bu sayede kilo problemi yaşayan insanların zayıflamalarını kolay hale getirmektedir. Yiyeceklerden derhal ilkin iki yiyecek kaşığı taze dereotu yenilmesi önerilmektedir. Böylelikle yiyecek azca yenilmekte ve kilo vermek hızlanmaktadır.

Elma Sirkesi İle Nasıl Zayıflanır?

Elma sirkesinin istenmeyen kilolardan kurtulmaya destek olduğu son dönemlerde pek fazlaca insan tarafınca bilinmektedir. Buna yönelik olarak elma sirkesi ile hazırlanan rejim listeleri yoğun ilgi görmektedir. Elma sirkesi hem zayıflamaya destek olmakta hem de sıhhat açısından oldukca sayıda faydası bulunmaktadır. Bu yüzden fazlaca geniş kullanım alanı vardır. Şifalı özelliği yardımıyla elma sirkesi hem cildi güzelleştirmekte hem de sindirim sistemine yarar sağlamaktadır.

Zayıflamak İçin Elma Sirkesi Tarifi: Elma sirkesi yardımı ile zayıflamak için bir bardak ılık suyun içine bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve bir tatlı kaşığı bal karıştırılır. Hazırlanan bu karışımın sabahları aç karnına içilmesi önerilmektedir. İçilen elma sirkesi karışımı yardımıyla zayıflama süresi giderek hızlanacaktır. Yağ yakımı hız kazanacak ve geri alınması zorluk derecesi yüksek kilolar verilecektir. Bu durum elma sirkesinin içinde bulunan yağ yakıcı maddeler yardımıyla mümkün olacaktır.

Related posts