Yüz Germe Estetiği Nasıl Yapılır Zararı Var mıdır

yuz_germe-ameliyatıYüz Germe EstetiğBirçok sebebe bağlı olarak yaşlanmanın etkisiyle yüzde ortaya çıkan kırışıklık ve sarkmaları ortadan kaldıran cerrahi bir tedavidir. Şu demek oluyor ki yüz germe ameliyatı da diyebiliriz bu işleme.

Yüz germe estetiği amacı, kişinin genç bir yüz cildine ulaşmasını sağlamaktır. Hanım psikolojisini bozan ve üzücü deformasyonlar sebebiyle kişinin estetiği sağlanarak 10-15 yaş gençleşme mümkündür.

Çizgiler, deri sarkması ve yağ giderilerek kişinin yanak, dudak ve boyun bölgesine güzel duyu uygulanarak genç görünüm elde edilir. Yüz germe estetiği ameliyat izi belirsizdir ve hasta için kaygı unsuru değildir. Orta yaş ve üstünde genetik niçin sonucu oluşan deformasyonlar yüz germe estetiği tedavisi ile denetim altına alınır.

Kimler Yüz Germe Estetiği Yaptırabilir?

 • Genel anlamda orta yaş sınırında ve orta yaşı geçmiş kişiler yaptırabilir.
 • Orta yaşa gelmemiş fakat yüzünde sarkma ve kırışıklık olanlar.
 • Yüz germe estetiğini kimler yaptırabilir sorusunun bir öteki yanıtı yanaklarda sarkma, dudak ve yanakta derin çizgi olanlar, boyun bölgesinde yağlanma ve sarkma olanlar.
 • Yüz germe estetiği operasyonun da riske bağlı sıhhat problemi bulunmayanlar.

Yüz Germe Estetiğiyle Beraber Hangi Güzel duyu İşlemler Yapılabilir?

Kişinin yüz bölgesinde başka bir sorunlu alan var ise yüz germe işlemi ile beraber bu sorunlarda giderilebilir. Yüz germe estetiği esnasında şakak germe, göz kapağı estetiği, kaş kaldırma, çene ucu estetiği, burun estetiği ve elmacık estetiği benzer biçimde tedaviler yapılabilmektedir.

Yüz Germe Estetiği Zararı Var mıdır?

Yüz Gerdirme Estetiğinin Bozulmasına Yol Açan Etkenler

 • Yaş ilerlemesi
 • Zararı dokunan güneş ışınlarının cilte teması
 • Yer Çekimi
 • Sigara ve alkol alışkanlığı
 • Genetik yatkınlık
 • Yoğun yüz mimikleri kullanımı
 • Stresli yaşam seçimi olmakla beraber bunlar yüz germe estetiğini bozan etkenler olarak sayılabilir.

Yüz Germe Estetiği Öncesi Neler Yapılmalıdır?

Bu operasyonu düşünen kişiler ilk adımı plastik cerraha danışarak başlamalıdır. Kişinin yüz germe estetiği sonucu mükemmelliyet değil bir tek düzelme bulunduğunu ümit etmelidir. Yüz germe estetiği öncesi saptanması ihtiyaç duyulan mühim bir unsur duygusal açıdan kararlılıktır. Kişinin yeni bir yüzü, yeni bir yaşamın garantisini vermemektedir. Bu operaston ile kişinin özgüveni tazelenir ve görünümü çözülebilir. Sadece gerisi kişiye bırakılmaktadır. Kişiyi muayene eden cerrah, sizinle oluşabilecek etkenleri tartışmaktadır. Yüz germe operasyonunun şahıs yaşını 5-10 yaş gençleştiğini belirtir sadece kati netice beklenmemelidir. Yüz germe estetiği gerçek olarak, kişinin yüzünde başarıya ulaşmış bir germe operasyonu sağlayarak iyi gözükmesini sağlamaktadır. Yüz germe sonrası düzelme derecesi, kemik yapısı, yaş, alkol ve sigara kullanımı, beslenme, kalıtım ve deri özellikleri benzer biçimde etkenlere bağlıdır. Bu etkenlerin yüz germe sonrasında ne kadar mühim olduğu belirlenir. İlk adımda cerrah tarafınca durumunuz için hususi detaylar, atestezi seçimi, kullanılacak teknik ve ameliyat yeri şeklinde etkenler belirlenir. Bu esnada karar öncesi risk ve harcamalar hakkında da informasyon edinmelisiniz.

yuz_germe-ameliyatı

Yüz Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Yüz germe estetiği öncesi hasta, sigora kullanıyor ise bu alışkanlığını bırakması gerekir. Hastanın alkol kullanımı, karaciğer ve kalp rahatsızlığı, zararı dokunan madde bağımlılığı ve hipertansiyon benzer biçimde rahatsızlıklar güzel duyu ameliyatı öncesi tabip tarafınca değerlendirilir. Yüz germe estetiği dikkate alınması ihtiyaç duyulan faktörler ise boyun, yüz deformasyonundaki cilt dokusu, yağlanma ve sarkma derecesi dikkate alınır. Kişinin yüz germe operasyonu planlanmasına nazaran ameliyat yöntemi seçilir. Yüz germe estetiği şekilleri olarak tam yüz germe, endoskopik yüz germe ve mini yüz görme, kişinin yüzdeki deformanyonlarına bağlı olarak değişik şekilde uygulanır. Genel ve lokal anestesi altında gelişen ameliyat ise klasik yüz germedir. Operasyon saatleri ise 2 ila 4 saat içinde değişmiş olur. Kişinin kulak ve yanağın birleştiği yerde, ihtiyaca bağlı olarak kulak arkasından operasyona girilir. Kişinin sarkmış derisi gerilir, sıkılığını kaybeden kas dokusu ve fazla yağ alınır. Yüz germe estetiği izi, hususi teknikle dikilerek belirsiz olması sağlanır. Yüzde sıvı birikmesine karşıda uzman tabip dren koymaktadır. Yüz germe estetiği yaptıran bir şahıs, aynı gün taburcu olabilmektedir fakat lüzumlu görülürse bigün yatış şarttır. Mini kamera ile yüzün içinin görülerek gerçekleştirildiği ameliyat ise esdoskopik yüz germe ameliyatıdır. Boynun gerilmesi kulak ve çeneden oluşturulan mini kesilerle yapılır.

Yüz Germe Estetiği İyileşme Süreci

Risk yaşanmayan güzel duyu tedavide hasta kısa sürede iyileşme periyodu yaşamaktadır. Yüz germe estetiği sonrası takılan bandajlar iki gün sonrasında çıkarılmaktadır. Güzel duyu sonrası hafifçe ağrılar tabip tarafınca yazılan ağrı kesiciler ile önlenir. Güzel duyu esnasında dren konulmuşsa 2. gün çıkartılır. Yüz germe estetiği dikiş süresi ise 5-7 gün arasıdır. Bu günler içinde dikişler alınmaktadır. Yüzde oluşan şişlik yada morluk var ise 6. gün sonrası kaybolma süresi adım atar. Operasyon geçiren şahıs yedi gün sonrası işbaşı yapabilmektedir. Yüzün yeni hali ise ortalama 2-3 hafta sürmektedir. Ameliyat izi ise 1 yıl sonrasında ten rengine dönüşmektedir. Yüz germe estetiği sonuçları sıkı, genç ve gerilmiş cilttir. Bu operasyon uzun seneler süresince kalıcıdır.

Yüz Germe Estetiğinde İzlenen Yollar

Derideki sarkmayı uzaklaştırmak için uygulanan bu yöntem, operasyonda hangi değişikliğin yapılacağına ve cerrahın neyi uygun bulduğuna bağlı olarak gerçekleşir. Yüzdeki göz torbaları giderilmesi isteniyor ise blepharoplasty yüz germe estetiği ile beraber yapılabilmektedir. Alın germe, doku enjeksiyonları, gıdık liposuction, yüz kontur değişimleri, peeling benzer biçimde tedaviler yüz germe estetiği ile hem de yada ayrı bir zamanda gerçekleşebilir. Lokal yada genel anestezi yüz germe bölgesini uyuşturabilir.

Yüzdeki gerginliğin azalması için medikasyon verilmektedir. Yüz germe estetiğinde kullanılan yatıştırıcı ve lokal anestezi kişinin rahat olmasını sağlar. Yüz germe estetiği genel anestezi uygulandıysa şahıs tüm gün tedavi süresince uyuyacaktır. Yüz germe estetiğin de izlenen yol, yüzün bir tarafı ve yüzün bir öteki tarafında uygulanır. Operaston için kesi öncesi, saç derisinde ki saç kesilir.

Yüz germe estetiği kesi bölgesi ise kişiye gore ayarlanmaktadır. Çoğu zaman kişide kesi, saç hattı içinde ve şakaklar da adım atar. Kesi, kulak önündeki hat yönünde ilerler ve kulağın arka kısmındaki saçlı deri bölgesine ilerler. Kişide boyun derisi fazlalığı var ise boynun altınada minik kesi gerekir. Kesiler sonrası cerrah, derinin altında bulunan kas ve yağları ayırır. Germe işleminde deri şakaklara doğru arkaya ve yukarıya çekilir. Ek olarak kulak önünden de deri gerilerek fazlalık yok edilir. Bazı kişilerde ise boyun ve çene kısmındaki yağlar uzaklaştırılır. Ek olarak bu işlemde yağ ve kas dokusu gerdirilir. Bu ameliyatta blefaroplasti uygulanacak ise, gözün dış kenarlarına kesi uygulanır. Uygulandıktan sonrasında derinin içinde bulunan yağ alınır.

Yüzdeki naturel hatlara ve kıvrımlara yapılmış olan kesilere dikiş atılır. Kesiler hususi olarak belirlense bile bu kesiler kaçınılmazdır. Sadece bu izler uzun vakit sonrası zor görülür ve solacak hale gelir. Yüz germe estetiği izleri daha oldukça kulak arkasında farkedilir. Bu da saçla kolaklıkla kapatılabilir. Yüz germe estetiğini takiben, yüzdeki derinin altına kan ve sıvı bırakabilmek için kulak arkasına tüp koyulur. Boyun ve yüz kısmına, çoğunlukla pansuman yapılacaktır. Yüz germe estetiği çeşitleri, miktarı ve tipine bağlı olarak 3 ila 5 saat içinde sürmektedir.

Related posts