Yağ yakıcı bitkiler ile zayıflama

Göbek ve ya basende biriken yağlardan kurtulabilmek için tabiatın sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanın. Yağ yakıcı bitkisel gıdaları öğünlerinize ilave ederek organik ve süratli bir halde  kilo verebilirsiniz. Yağ ve kalori yakımını hızlandıran bu yağ yakıcı bitkiler hayalinizde vücuda kavuşmanızı sağlıyor. 

yag-yakici-besin

 

Maydanoz: Metabolizmamızı hızlandırıp bağ dokusunu kuvvetlendiriyor. Maydanozu yemeklerde kullanmak ya da çayını içmek oluşacak ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı fazlaca etkili bir tedbir olduğu biliniyor.

Adaçayı: Kilo vermek isteyenler tarafınca iştah kesici olarak kullanılan ada çayını ister yemeklerde salatalarda kullanabilir isterseniz çayını içebilirsiniz.

Kekik: Sindirim sisteminde meydana gelen sorunların tedavisinde en etkili bitkidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmekle beraber, bitkinlikten  yakınma edenlere enerji ve zindelik veriyor.

Fesleğen:  Vücutta biriken suyun atılmasında etkili rol oynuyor.  Ek olarak içerisin de bulunan eter yağların moral yükseltici özelliği bulunmakta.

Tere:  Vücudun yağ yakımını hızlandırıyor. İnce yaprakları piştiği vakit acılaşıyor, bundan dolayı pişmeden tüketilmesi gerekiyor. Bununla birlikte vitamin deposu.

Biberiye: Sindirim sistemini düzenler, aynı vakit da iyi bir canlandırıcıdır. Kan dolaşımını hızlandırmakla beraber cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.

Atkuyruğu : İdrar sökücü özelliği ile bilinmekte. Yağ dokularını eritmekte etkili olan nebat aynı süre da yaraların iyileşmesinde de büyük rol oynuyor. Fakat her idrar söktürücü nebat şeklinde fazla kullanılması böbreklere zarar verebilir.

Civanperçemi : Tatlı ihtiyacını giderir ve tokluk hissi verir. Tazelik verici olan lezzeti ağır yiyecekleri de hafifletir.

Related posts