Tarçın İle Zayıflama Kürü

Tarçın İle Zayıflama

 

   Kilo problemi günümüzde sıkça karşılaştığımız sorunlardan biridir. Fazla kilolar kişinin sağlığını olumsuz etkilediği gibi günümüzde dayatılan “Zayıf kadın güzeldir.” düşüncesi yüzünden özgüvenini de etkilemektedir.

            Zayıflamak için yapılan sağlıksız diyetler kişinin sağlığını daha çok bozmakta, hayatlarını tehlikeye sokmaktadır. Ancak sağlığınıza zarar vermeden, aç kalmadan da zayıflamak mümkündür. Düzenli ve dengeli beslenmenin yanı sıra diyetlerde kullanılan tarçın, kan şekerinizi düzenleyerek açlığınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olur.

Tarçının Faydaları

Tarçın, hoş tadının yanında sağlığa faydalarıyla da sıkça tercih edilebilir. Kan şekerini düzenlemesiyle bilinen tarçın, özellikle tip 2 diyabet hastalarında fayda sağlar. Kemik erimesi, kansızlık gibi sorunlara iyi gelir. Ayrıca kış günlerinde bal ve limonla karıştırılarak tüketildiğinde soğuk algınlığına iyi geldiği görülmüştür. Kolesterolü düşürür, hafızayı güçlendirir. Migren ağrılarına iyi gelir. Sindirim sistemi rahatsızlıklarına iyi gelir. Şişkinliği önler. İyi bir iltihap sökücüdür. Kanın pıhtılaşmasını önler. Kan dolaşımını hızlandırır. Diş çürüklerini önler ve diş eti sağlığını korur. Kasları rahatlatır.

Tarçının Kullanım Şekilleri

Tarçın, yemeklere katılabildiği gibi farklı şekillerde de kullanılabilir. Tarçınlı su ile kilo vermek oldukça yaygındır. Çay şeklinde tüketilebileceği gibi yoğurt, süt gibi besinlere karıştırılarak da yenilebilir.

En yaygın kullanım şekli olarak tarçınlı suyun faydaları şunlardır;

-Kan şekerini dengede tutarak uzun süre tokluk hissi verir
-Kan şekerinin vücutta işlenmesine yardımcı olur
-Yağ yakımını sağlar

Tarçın İle Zayıflama

Yemeklerden önce tüketilen tarçın, tokluk hissi vererek daha az yemenizi sağlar. Ayrıca yatmadan önce bir bardak süte bir çay kaşığı tarçın eklerseniz gece boyunca kan şekeriniz dengede olacağından uyandığınızda fazla açlık hissetmezsiniz. Bu da beslenmenizi dengede tutmanızı sağlar. Sıkı bir diyet ve düzenli tarçın tüketimiyle kilo vermeniz daha kolay olacaktır.

Related posts

Leave a Comment