Sumak Çayı Mucizesi

Sumağın Faydaları Nelerdir? Sumak Çayıyla Kaç Kilo Verilebilir?

Sumağı pek çok yiyeceğimizde hemen hemen her gün tüketiyoruz. Özellikle ekşimsi tadı ile sumak pek çok yiyeceğin vazgeçilmez bir öğesi haline gelmiştir. Yemeklerden, içeceklere, saltalara kadar her alanda mutfakların aranan baharatı sumak sadece damaklara lezzet katmakla da kalmıyor aynı zamanda insan vücuduna da inanılmaz faydaları bulunuyor. Faydaları saymakla bitmeyen sumak otu, hemen hemen her bölgede yetişen ve 150 çeşidi olan mucizevi bir bitkidir. Ülkemizde çokça tükettiğimiz bir baharat olan sumak, adet düzensizliği tedavisinde, ateş düşürücü olarak kullanılmaktadır. Ayrıca sumak, metabolizmayı hızlandırma özelliğine sahiptir ve sindirim sistemini çalıştırarak sindirim sorunu yaşayanlar için adeta kurtarıcıdır.

Sumak Zayıflatır mı? Sumak Çayı ile Zayıflama

Sumak, zayıflamak için yardımcı gıda olarak kullanılan değerli baharatlar arasında bulunmaktadır. Hem her yerde her alanda kolayca bulunabilir olması hem de ekonomik olarak cepleri yakmayacak fiyatıyla zayıflamak isteyenler için harika bir yöntem olmaktadır. Sumak çayını zayıflamak için ekşi tadını son derece severek ve güvenle içebilir, bu sayede de zayıflayabilirsiniz.

Sumak Çayı Kürü Nasıl Hazırlanır?

Çok kısa sürede ve az malzeme ile hazırlayabileceğiniz bu sumak çayı için ihtiyacınız olan şeyler bir yemek kaşığı kurutulmuş sumak ve bir bardak da kaynar su. Son derece basit ve pratik olan bu yöntemle siz de kolayca sumak çayınızı hazırlayabilirsiniz. Bitki çaylarını kaynatmak yerine demleme yapmanız gerektiğini hatırlatarak öncelikle bir bardak su kaynatmakla işe başlamalısınız. Kaynatılmış suyun içine bir yemek kaşığı kuru sumağı da koyduktan sonra bir kapakla bardağın üzerini kapatarak 5 dakika kadar dinlendirin. Ilık şekilde tüketin ve bardağın dibinde kalan posayı tüketmeyiniz.

Zayıflamak İçin Sumak ve Yoğurt Kürü

Özellikle göbek yağlarından kurtulmak için harika bir yöntemdir sumak ve yoğurt kürü! Evde düzenli olarak ara öğünlerde tüketeceğiniz sumak ve yoğurt kürü sayesinde siz de yaza incecik bedenlerde girme şansı yakalayabilirsiniz. Özellikle evde kendi kendinize doğal yöntemlerle kilo vermeyi tercih edenlerdenseniz sumak ve yoğurt kürü size çok iyi gelecek. Vücuttaki toksinlerin atılmasında büyük faydalar sağlayan bu yöntemle düzenli kullanımda olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Düzenli olarak tüketildiğinde ayda beş ile yedi kilo arasında kilo vermek mümkündür.

Sumak ve Yoğurt Kürü Tarifi

Bir kâse yoğurdun içerisine koyacağınız bir yemek kaşığı kuru sumağı iyice karıştırdıktan sonra tüketebilirsiniz. Ancak belirtmek isteriz ki her bir kaşığın ardından su içmeniz yerinde olacaktır. Özellikle akşam saatlerinde tüketeceğiniz sumak ve yoğurt kürü ile zahmetsizce zayıflayabilir ve sumağın eşsiz faydalarından tam manasıyla yararlanabilirsiniz.

Related posts

One Thought to “Sumak Çayı Mucizesi”

Leave a Comment