Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir? Soğan Suyu Nasıl Hazırlanır?

Soğan suyu sağlık aslında oldukça sağlıklı bir içecektir. Gebelikten zayıflamaya birçok alanda kendine yer edinen soğan suyu ile siz de istikrarlı kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.  Hemen şu an da bile kalkıp yapabileceğiniz kadar kolay olan soğan suyu ile hem şifa depolayacak hem de kilo vermeye başlayacaksınız. Özellikle bir süredir diyet uyguluyor ama kilo veremiyorsanız ya da özel bir gün için sadece birkaç kilo vermeniz gerekiyorsa o zaman kesinlikle soğan suyu kürü yapmanızı öneriyoruz. 20 gün boyunca yapacağınız soğan suyu ile 4 kiloya kadar verebilmeniz mümkündür. Soğan suyu diyetini yaparken 20 günde bir, iki hafta ara vermenizi öneriyoruz.

Soğan Suyunun Faydaları Nelerdir?

Soğan, düşük kalorisinin yanında oldukça önemli vitamin ve mineralleri de içermesi bakımından sofraların ayrılmaz bir parçası olmuştur. Antik Mısır dönemlerinden günümüze kadar büyük bir geçmişe sahip olan soğan aynı zamanda antibiyotik özelliğine sahiptir. Bağışıklık sistemini güçlendirmede büyük etkisi olan soğan suyunun aynı zamanda kanseri önlediği de bildirilmektedir. Yine güçlü bir antioksidan özelliği sayesinde astım ve alerjik gibi durumlarda soğandan faydalanabilirsiniz. Kalp fonksiyonlarını düzenlemesi, tansiyonu düşürmesi, idrar söktürücü olması ve sindirimi kolaylaştırıcı gibi birçok faydası bulunan soğan uygun şekilde hazırlanıp tüketildiğinde aynı zamanda kilo verdirmeye de yarar.

Soğan Suyu Nasıl Hazırlanır?

Soğan suyu diyeti, soğan suyu kürü yapmak oldukça basit ama etkili bir yöntemdir zayıflamak için. Malzeme listesinin azlığı ve kısa sürede hazırlanışı sayesinde siz de hem çok zaman hem de para harcamadan zayıflayabilir, arzu ettiğiniz kiloya ulaşabilirsiniz.

Malzemeler:

1 adet küçük kuru soğan (Soğanınız mor, beyaz ya da kırmızı renkli olanlardan değil açık kahverengi kabuklulardan olmalıdır).

Birkaç dilim havuç

1 su bardağı Su

Arzu ederseniz; limon

Not: Her gün taze taze soğan suyu yapmanızı öneriyoruz. Bu yüzden az malzemelerle taze soğan suyu ile zayıflama ve fit bir görünüm elde etmeyi başarabilirsiniz.

Hazırlanışı: Soğanın baş kısmını kesip çıkaralım ve kabuklarını soyalım. Bir cezvenin içerisine soğanı ortadan ikiye ayıracak şekilde kesip koyalım ve birkaç dilim de havuç koyalım. Suyunu da ekleyip kaynamaya bırakalım. Su kaynamaya başladıktan sonra cezvenin altını orta ateşe ayarlayıp 10-12 dakika daha kaynatıp altını kapatalım. Soğan suyunu sıcak sıcak içemeye özen gösterin. Dilerseniz kaynadıktan sonra biraz limon da sıkabilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment