Soğan Çorbası Diyeti ile Zayıflama

Soğan Çorbası Diyeti

ÖNEMLİ UYARI: Soğan kürlerinin hamilelik bekleyen kişilerde sorunlara neden olabileceği şeklinde geri dönüşler vardır. Doktorunuza danışmadan uzun süreli kullanımından kaçınınız.

 

Diyet yapmak kilo vermek için yeterli değildir. Diyetin yanında bol miktar su veya başka sıvılar tüketilmelidir. Günde yapılacak 45 dakika yürüyüş veya çeşitli spor hareketleri diyete katkı sağlayıp daha kolay kilo verilmesine yardımcı olur.

Soğan çorbası diyeti bu diyeti uygulanan zaman zarfı boyunca sadece çorba içmek demek değildir. Çorbanın yanında meyve ve sebze tüketimi çok önemlidir. Vücuttan vitamin kaybı olmaması için. Bu yüzden sabahları ılık suya limon sıkıp o içilerek başlanmalı. Herhangi bir öğünde beyaz ekmek tüketilmemeli tam buğday veya çavdar ekmeği tüketilmelidir. Soğan çorbası öğlen ve akşam ana öğünlerinde içilecektir. Öğünlerde sadece soğan çorbası olmayacak keyife göre çorbanın yanında meyve, tam buğdaylı ekmek isteğe göre tüketilebilir.

Diyette ara öğün çok önemlidir. Ara öğün alınmazsa ana öğünlerde çok acıkılır bu da kilo alımına sebep olur. Ara öğünlerde bir kase yoğurt, bir avuç kuru yemiş, yulaflı bisküvi, bir elma tercih edilebilir. Ana öğünlerde soğan çorbası yeterli gelmiyorsa pirinç lapası yapılabilir. Pirinç kuvvetli bir karbonhidrat olduğu için fazla alımı kilo yapmaktadır. Bu yüzden ne kadar lapa da olsa fazla pirinç alımından kaçınılmalıdır.

Soğan Çorbası Tarifi

Malzemeler
-5 adet soğan
-2 çay kaşığı kimyon
-1 çay kaşığı zerdeçal
-3 adet sivri biber
-2 litre su
-Zencefil
-5 adet maydonoz

Yapılışı
Malzemeler küçük parçalara ayırıldıktan sonra 2 litre suyun içine atılıp kaynatılır. Soğan yumuşadıktan sonra blendırdan geçirilip istenilen kıvama getirilir.

Pirinç Lapası Tarifi

Malzemeler
-3 çay bardağı su
-1 çay bardağı pirinç

Yapılışı

3 çay bardağı su tencereye konur. Su ısınıyorken pirinç yıkanır ve süzülür. Su kaynamaya başladığında pirinç tencereye konur. Pirinçler suyu tamamen çektiğinde lapa hazır olmuş olur.

Related posts

Leave a Comment