ŞERBETÇİ OTU FAYDALARI

Ülkemizde Bursa ve Bilecik de yetiştirilen şerbetçi otu bir çok sağlık alanında kullanılmakta aynı zamanda bu bitkinin dişi çiçekleri toplanarak bira yapımında da kullanılmaktadır.Ancak yoğun tüketiminde bazı yan etkileri de vardır bunları da açıkladık.

ŞERBETÇİ OTUNUN FAYDALARI NELERDİR?

*Göğüs büyütmede etkili olan östrojen hormonunun salınımını arttırarak kadınların göğüs büyütmede kullandıkları bir bitkidir.

*Eğer uykusuzluk sorununuz varsa uyku düzenini sağlar

*Özellikle sinirli asabi insanlarda sakinleştirici etkisi vardır.

*Hazımsızlığa iyi gelir ve İdrar söktürücü arttırıcı etkisi vardır.

*prostat kanseri,meme kanseri gibi kanserlere karşı etkili olduğu söylenmektedir.

*mide öz suyunun salınımını tetikler ve sindirime yardımcı olur.

*mesane enfeksiyonlarında etkilidir .

 

ŞERBETÇİ OTU ÇAYI TARİFİ:

Bir çay kaşığı şerbetçi otu bir bardak kaynar suyun içinde 10-15 dakika demlenmeye bırakılır.Bu süre sonunda içilebilir.Ancak günde bir bardaktan fazla şerbetçi otu çayı içememesi tavsiye edilir.

 

ŞERBETÇİ OTU İLE GÖĞÜS BÜYÜTME:

Bir Çay kaşığı şerbetçi otu bir miktar suda kaynatılır.Karışım yoğunlaşınca robottan çekilip krem kıvamına getirilir.Daha sonra bu karışım yağsız bir krem ile karıştırılıp bir gün dinlenmeye bırakılır.Ertesi gün bir miktar ıhlamur demlenerek göğüslere sürülür ve peşinden bir önceki gün hazırlanmış krem iyice göğüslere sürülür.

 

YAN ETKİLERİ:

Şerbetçi otu dediğimiz gibi hormonal değişikliğe sebep olmaktadır.Erkeklerde kadınlık hormonunun artmasına neden olabilir.Kullanmadan önce doktor tavsiyesi almanız tavsiye edilir.Çoçukların ve bebeklerin kullanması uygun değildir.Çok kullanımı Mide Bulantısı ve Kusmaya sebep olabilir.

Related posts

Leave a Comment