Selülite İyi Gelen Yiyecekler

Selülit, cilt altında mevcut bulunan yağ birikintileri, bir çok vakit her kadının kalça altında görülmektedir. Bilimsel emekler sonucu her 10 hanımdan birinde ne olursa olsun selülit bulunmuş olduğu ispatlanmıştır. Biz bu selülitleri kilolara bağlamaya çalışsak da durum genlerimize bağlı olarak hareket etmektedir. Genlerin taşımasının üstüne bir de vücudumuzda bulunan toksinlerin atılamaması ve hormonların farklılık göstermesi de mühim rol oynamaktadır. Peki, selülite iyi gelen yiyecekler nedir? Selülitlerden nasıl daha kolay kurtulma şansımız bulunmaktadır.

Vücutta ortaya çıkan selülitlerin portakal kabuğuna benzer, pütür pütür yağ birikintilerinin oluşması ve bu görünümü düzenlemek için doktordan tavsiyeler alabileceğiniz benzer biçimde ev içinde organik yöntemler yardımıyla de kurtulma fırsatına sahipsiniz. Bu sorundan kurtulmak için pahalı ve bilmediğiniz kozmetik ürünlerini kullanmanız gerek kalmadı. Sizde naturel yolları deneyerek görkemli neticeleri elde edebilirsiniz.

Selülitlerin Sevmediği Yiyecekler

Brokoli; Gıda değerlerine bakacak olursak birden fazla sebze içinden değerleri yüksek olan ve birçok amaçlı sağlığa iyi gelen yiyecekler içinde içeriyor. Güzellik açısından da oldukça yararlı ve kullanışlı olan brokoli selülitlerde de oldukça yararlı. İçerisinde bulunan alfa lipoik asitlerine haiz olduğundan öteki meyvelerden başka bir yere koymamız mümkün oluyor. Liflerinde sertleşmesini engelleyerek sporcularında sık kullanımı ihtiyaç duyulan yiyecekler içinde yer almayı hak kazanıyor.

Domates; Biliyoruz ki domatesin rengi bizi baştan çıkarmaktadır. Bu renge haiz olmasında destek olan özelliği ise ilk olarak hanımlarda görkemli bir antioksidana dönüşmesi oluyor. Böylelikle de kan dolaşımının süratli çalışmasına destek olmaktadır. C ve E vitamini açısından varlıklı olan yiyecek vücutta bulunan selülitlerin geçmesine de destek sağlar.

Elma Sirkesi; Vücudunuz için görkemli bir detoks içeceği hazırlamak istiyorsanız, yemeklerinize karıştırmaya başlayabilirsiniz. Bağırsak içinde yer edinen zararı dokunan bakterilerin geçmesine destek olan bu sirke yardımıyla karın ve kalçada bulunan su tutulmalarının da geçmesine destek olacaktır. Bununla beraber selülite iyi gelen yiyecekler içinde yer alarak bayanların gözdesi haline gelebilir.

Kişniş; Maydanozu çağrıştıran bir yapıya haiz olması ile malum, fakat daha ağır bir kokusu ve tadı olan yiyecek çeşitlerindendir. Salatalarda kullanarak leziz bir salata ortaya çıkarma fırsatına haiz olabilirsiniz. Kişniş selülitü ortadan kaldırmak için önerilmesinde ana kaynak ise vücut içinde bulunan yağlara iyi gelmesi oluyor. Yağ toksinleri zaman içinde yayılır ve çirkin bir görünüm oluşturur. Bunun aslolan sebebi ise toksinlerin ve ağır metallarin dağılması oluyor. Kişniş ise bu zararı olan olan vücuttaki yağları bir arada biriktirerek atılmasında destek oluyor.

Kuşkonmaz; İltihapları yok olmasında ki tesiri yardımıyla en oldukça tercih edilen yiyecekler içinde yer ediniyor. Vücutta oluşan gazların oluşturduğu şişkinliklerde de etkili olan bu yiyecek selülite iyi gelen yiyecekler içinde da yer almayı hak ediyor. Toksinlerin atılmasında ve kan dolaşımının süratli olmasını sağlaması açısından vücudun arınmasında destek olan yiyecektir.

Selülite iyi gelen besinler
Selülite iyi gelen besinler

Muz; Hepimizin sevmiş olarak yemeyi tercih etmiş olduğu görkemli bir enerji deposudur. Bununla birlikte ciltte de görkemli sonuçlar vermesi, çinko benzer biçimde mineralleri içinde bulundurması oluyor. Muzun içinde potasyum, kan akışının da hızlanmasına destek oluyor. Birden fazla yararının yanı sıra sülilüte de iyi gelmiş olarak bayanların gözdesi haline geliyor.

Salatalık; Hangi yaşta olursanız olun, vücut içinde su toplanması sebebi ile selülit oluşumları ortaya çıkar. Durum bu şekilde olunca salatalık idrar söktürücü yiyecekler içinde yer alırken vücutta bulunan suyun atılmasına destek olurken toksinlerin atılmasında da büyük faydası bulunmaktadır.

Sarımsak; Birden fazla yararı mevcut bulunan sarımsağın insanoğlu ve uzmanlar tarafınca naturel bir antibiyotik olarak kabul edilmiş olduğu bir gerçek. Kolesterolü düşürmesi, tansiyonu düzenlemesi ve bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesinde görkemli bir etkiye haiz olmasının yanı sıra bayanların problemi hale gelen selülitlerin geçmesinde de oldukça etkilidir. Bununla beraber kan dolaşımını düzenleyerek ve vücudumuzda bulunan zararı dokunan maddelerin atılmasına destek olarak da oldukça yararlı.

Su; Günlük olarak boyumuz ve kilomuz doğrultusunda içilmesi gerek miktarı tüketmemizde birçok yönden faydası bulunmaktadır. Cildi güzelleştirmesinin yanı sıra vücutta birikerek atılamayan suyun atılmasına da destek verir. Su detoks özelliği taşırken selülite iyi gelen yiyecekler içinde da yer ediniyor.

Yeşil Çay; Metabolizmanın hızlanmasına destek olarak yağ emilimini de önlediği malum yeşil çay, rejim meydana getiren insanoğlu içinde bire bir iyi gelen bir içecektir. Selülitin yol açmış olduğu portakalımsı görümü ortadan kaldırmak içinde kullanılabilir. Vücut içinde depolanmış olan yağların yeşil çay yardımıyla çözülerek vücuttan atılmasına destek sağlar. Bununla birlikte vücutta fena aitlerin atılması için şu demek oluyor ki detoks tesiri de yaparak her türlü sıhhat açısından yararları bulunmaktadır.

Related posts