Sağlıklı Kilo verme ipuçları

Aşırı kilo günümüz de bir fazlaca insanoğlunun başlıca problemi. Bir türlü istediği kiloya düşemeyen, istediği görünüme kavuşamayan insan sayısı oldukça çok. Zayıflamanıza destek olacak 10 altın değerinde  öneriyi sizin için yazdık.

Kefir’i bolca tüketin.

Kilo vermemizde ki en temel vaka yediklerimizi iyice sindirmektir. Ve bilinmiş olduğu benzer biçimde bunun en büyük yardımcısı ise kefirdir. Barsak floranızı düzenleyerek yediklerinizi sindirmekte ve size kilo vermenizde oldukça büyük tesiri olacaktır.

Yeşil çal için.

Bilinmesi ihtiyaç duyulan bir gerçek var ki yeşil çay en büyük antioksidan içecektir. Vücudumuzda ki özgür halde olan radikallerin atılmasını sağlamaktadır. Akabinde metabolizma hızımızı yükselterek gün içerinde daha  fazlaca kalori yakmamızı sağlar.

Spor ve egzersizden ilkin kahve tüketin.

Kahve de yeşil çay benzer biçimde metabolizma hızını arttırır. Spor ya da egzersizden ilkin içilen kahve yağ asidinin daha süratli yakılıp kana verilmesinde destek sunar. Yaptığınız sporda hem daha çok yağ yakıp hem de daha enerji sağlayabilirsiniz.

Bolca proteinli beslenin.

Bizim ve öteki tüm meslektaşlarımızın  da en mühim tavsiyesi kuşkusuz proteinli beslenmedir. Proteinlerin sindirimi öteki gıda maddelerine bakılırsa daha zor olsa gerek ve sindirilmesi esnasında daha  fazlaca enerji harcanır. Proteinler bununla birlikte kasların temel deposudur. Kilo verirken kastan yitirmek istemiyorsanız kesinlikle protein kullanmalısınız. Günlük almanız ihtiyaç duyulan protein miktarı kilonuz çarpı 0.75’dir.

Kalp atış hızınızı yüksek tutun.

Spor, egzersiz, hareket yap demenin öteki bir adıdır bu. Kalp atışınızı süratli tutun. İster kız arkadaşlarınızla zaman geçirin, isterseniz heyecanlı dakikalar geçirin. Kalp atışınızı nasıl süratli tutacağınız  size kalmış. Yerinizde zıplamak dahi kalp atışınızı hızlandırır.

Şekeri vücudunuza sokmayın.

Unutmayınız ki zayıflama mevzusunda en büyük düşman şekerdir. Bir oldukca hastalığın temel sebebi şekerdir. Vücudunuza aldığınız fazlaca azca oranda şeker dahi insülin  değerinizde dalgalanmalar yaparak açlık hissi doğmasına niçin olacaktır. Şekeri hayatımızından uzak tutuyoruz.

Su için.

Bunu bilmeyen yoktur aslına bakarsanız. En basiti su metabolizmamızda yağların yakılabilmesi için dahi gereklidir. Vücudumuzu susuz bırakmak  ben kilo vermek istemiyorum anlama gelir. Bol miktarda su için.

Evde durmayın.

Evde olan insan ne yazık ki ister istemez acıktığını hissediyor, yiyecek yeme ihtiyacı duyuyor. Asosyalliğin bir getirisidir bu. Bozulan sinirler ve psikoloji akla öncelikle yemeği getirmektedir. Evden çıkmaya itina gösterin, toplumsal aktivitelere katılın. Gün içinde kucak dolusu hareket etmeye itina gösterin.

Ve bu tarz şeyleri yalnız  kilo vermek için yapmayın !

Sıhhatli yaşamayı seçin. Bu tarz şeyleri yalnız kilo vermek için değil, yaşam seçimi olarak seçin ve sıhhatli yaşayın.  Sabahları erken kaldın, tertipli beslenin ve spor yapın. Yaşam kalitenizin ne kadar arttığına kendiniz bile hayret edeceksiniz.

Related posts