Mucizevi Altın Yoğurt Kürü Curcumin

Altın yoğurt kürü zayıflamak isteyeler için tam bir mucize. Sadece, yağsız yoğurt tüketiminin bile bel ve karın çevresindeki bölgelerin erimesinde %80’e varan oranlarla yardımcı olduğu ABD Tennesse Üniversitesi tarafından kanıtlanmıştır. Altın yoğurt kürü, yağsız yoğurdun etkisini arttırmak için hızlı kilo verdirmeyi kolaylaştırıcı ve yağ yakıcı özelliği olan zencefil, zerdeçal ve tarçınla zenginleştirilmiştir. Altın yoğurt kürü içeriğindeki zengin besin maddelerinin yanı sıra zayıflamaya yardımcı olması sayesinde kısa sürede pek çok kişi tarafından denenmiş ve uzman kişilerin de onayından geçmeyi başarmış mucizevi bir karışımdır.

Curcumin Nedir?

Curcumin, zerdeçalın içinde bulunan altın sarısı rengini veren bir pigmenttir. Zerdeçal özellikle Hindistan’da yoğun bir biçimde kullanılan baharatlardandır. Curcumin sahip olduğu anti-inflamatuarlar, antioksidanlar ve diğer bileşikler sayesinde vücuttaki iltihapların baskılanmasında, ağrı kesici olarak, metabolizma güçlendirici olarak güçlü bir tercihtir. Zerdeçalın içerdiği curcumin miktarı çok değildir ve baharat olarak kullanımda yeterli alım olmayacaktır bu yüzden özel hazırlanan kürler ile kullanılması gerekmektedir. Bunun yanında özel gıda takviyesi olarak tabletler şeklinde ticari satışıda yapılmaktadır.

Altın Yoğurt Kürü Zararlı Mıdır?

Altın yoğurt kürü oldukça faydalı bir karışımdır. Eğer içerisindeki malzemelerden herhangi birine karşı bir alerjik durumunuz yoksa gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Ayrıca bunun dışında bilinçli kullanım da oldukça önemlidir. Çünkü malzemelerin daha fazla kilo verebilmek adına daha çok tüketilmesi istenmeyen mide ağrılarına, tansiyon düşmesine neden olabilir. Bu yüzden belirlenen ölçüde kullanılmasına dikkat edilmeli ve sağlığınızı tehlikeye atamalısınız. Ayrıca uygun kalitede ve güvende olan zerdeçal, zencefil ve tarçın kullanmanız da oldukça önemlidir. Yine anne adayları ve emziren annelerin de kullanabilmesi için mutlaka aile hekimlerine danışmaları gerekmektedir. Gastrit problemi olanların daha çok yoğurt ve limon kürünü denemelerini tavsiye etmekle birlikte astım, nefes darlığından mustarip olanların öncelikle hekimlerine danışmaları gerekmektedir.

Altın Yoğurt Kürü Faydaları Nelerdir?

Altın yoğurt kürü curcumin oldukça faydalı bir kürdür. Özellikle birden çok faydası olan besinlerin bir araya gelmesi bir kâse altın yoğurt kürü curcuminin tam bir besin deposu olmasını sağlamıştır. Altın yoğurt kürünün en büyük faydası metabolizmanın hızlandırılmasıdır. Eğer yavaş çalışan bir metabolizmanız varsa mutlaka altın yoğurt kürünü denemelisiniz. İçerisindeki zencefil, yağ yakıcı özelliği sayesinde uzun zamandır vermek isteyip de vermediğiniz kiloların gitmesinde yardımcınız olacaktır. Zerdeçal sayesinde hazmınız kolaylaşacak ve sindirim problemleriniz en az düzeye inecektir. Zerdeçal aynı zamanda ödem attırıcı özelliği sayesinde vücudunuzdaki fazla suyun hızla dışarı atılımını sağlayacaktır. Bu hem tartıda kilo kaybı hem de yüksek bir moral verecektir. Yine tarçın da zayıflamak isteyenler için vazgeçilmez bir baharattır. Tarçın, tatlı ihtiyacınızı karşılayacak ve zayıflamanız da yardımcı olacaktır. İçeriğindeki an malzeme olan yoğurt yüksek bir protein kaynağı olmasının yanında hem göbek yağlarını yakıcı hem de tokluk hissi veren, lezzet konusunda her damağı şenlendiren bir yiyecektir.

Altın yoğurt kürü curcumin sayesinde akşamınızı lezzetli ve hafif bir şekilde geçirebilir ve her sabah uyandığınız da kaybolan kilolarınız sayesinde moral bulabilirsiniz. Altın yoğurt kürü karışımı özellikle yağ yakıcılığı sayesinde kilo kaybı yağ olarak giderken diğer şok diyetler gibi sudan harcamış olmazsınız. Bu sayede verdiğiniz kiloları da geri almazsınız.

Altın Yoğurt Kürü Curcumin Tarifi

  • 5 yemek kaşığı yoğurt (yağsız)
  • 1 çay kaşığı zencefil (toz)
  • 1 çay kaşığı zerdeçal (toz)
  • 1 çay kaşığı tarçın (toz)

Dilerseniz bu tarifin içerisine pul biber ya da limon da ekleyebilirsiniz. Ama altın yoğurt kürü curcuminin temel malzemeleri zencefil, zerdeçal, tarçın ve yoğurt olduğunu unutmamalısınız.

Related posts

Leave a Comment