Limonlu yoğurt kürü ile ayda 7 kilo veriniz

Bu kür, yoğurdun probiyotik özelliği ve limonun alkali özelliği oluşturması ile vücutta yağ yakımını hızlandırıcı bir etki yapmaktadır.  Bunun sonucunda kaslarınızı kaybederek ya da su kaybı oluşarak verilen kilolardan çok daha sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Süresi en az iki hafta olan bu kürün etkisini ilk hafta sonunda fark etmeye başlayacaksınız. Tabi en az 2 hafta dediksek de her herhangi bir zarar gördüğünüzü düşündüğünüz anda bırakmanızın her zaman her türlü diyette hayati değer taşıdığını unutmayın. Aynı şekilde ara vermeden bir aydan uzun süre devam etmenizi de tavsiye etmiyorum. Bir süre ara vererek tekrar başlayabilirsiniz, böylece vücut direnci oluşmamış olur.

Gelelim yapımına:

Çok basit bir tarifi olan bu kür için gerekli malzemeler: Limon, Az yağlı yoğurt, Kırmızı pul biber veya zerdeçal(ya da ikisi birden)

Bulabiliyorsanız 3 yemek kaşığı  organik köy yoğurdunu(olmazsa güvendiğiniz bir markayı tercih edin) ve yarım limonu karıştırın.

Yarım çay kaşığı zerdeçal veya bir çay kaşığı pul biberi veyahut ikisinden de birazını, yoğurt çay karışımının içine atınız. İyice karıştırınız . Hepsi bu kadar.

Zerdeçalın özellikle karaciğer yağlanmasını azaltıcı etkisi olduğundan zerdeçal kullanımını kesinlikle öneriyorum.

Kullanımı:

Gece yatmadan 1 saat önce bu karışımı tüketin. Karışımı tükettikten sonra artık yemek yemeyiniz.Kür süresince düzenli uyku saati belirlemeniz etkisini kesinlikle arttıracaktır. Ayrıca düzenli uyku ve bu kür ile sabahları daha enerjik uyandığınızı fark edeceğinizden eminim.

Kürü çok yapıp yavaş yavaş tüketmeyiniz. Bu kürün etkisinin yok olmasına neden olacaktır. Sürekli taze olarak hazırlamamalı.

Hamile, emziren bayanlar ve kronik hastalığı olanlar doktor tavsiyesi ile kullanmalıdırlar

 

Related posts

3 Thoughts to “Limonlu yoğurt kürü ile ayda 7 kilo veriniz”

  1. Merhabalar, güzel bir yazı paylaşımı sağlamışsınız. Hem anlamlı hem kalite ve dahası da akıcılıkla beraber sade olmuş bu fazlasıyla hoşuma gitti. İlerleyen süreçlerde başarılarınızın daha da devamını dilerim.

    İyi günler.

  2. Limonda zaten aç karnına tüketildiği zaman iştah kapayıcı özelliği söz konusu.

Leave a Comment