Lazer Epilasyon Çeşitleri Nasıl Yapılır, Zararları ve Fiyatları

lazer-epilasyon_1

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır, Fiyatları, Çeşitli Cihazları ve Epilasyon Sonrasında Yapılmaması Gerekenler

Aşağıda lazer epilasyon hakkında tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Yazı içinde tutarları, epilasyon zararları, çeşitleri ve sonrasında yapılması gerekenler verilmiştir.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır: Lazer epilasyon en rahat tabiri ile lazer ışınlarından yararlanılarak bacak ve vücuttaki tüylerden kurtulmak için yapılır. Genel olarak pek oldukça insan tarafınca tercih edilen işlemler içinde yer almıştır. Bundan dolayı lazer epilasyon nasıl yapılır sorusu çoğunlukla dört gözle beklenen bir mevzudur.

Lazer epilasyon yapılması üç aşamadan oluşmaktadır. Ilk olarak lazer ışını uygulanacak bölge iyice temizlenmektedir. Sonrasında ise bölgede fazlaca uzun olan tüyler kesilmektedir. Epilasyonun her aşaması oldukça yumuşaktır. Uygulama yapılacak olan bölgeye jel sürülür. Bunun peşinden işleme başlanmakta ve lazer ışınları bölge üstünde gezdirilir. Uygulanan ışınlar kıl köklerine nüfuz etmekte ve onları etkisiz hale getirmektedir. İlgili bölgedeki tüylerin yoğunluğuna gore tedavi süresi değişmektedir. Tedaviden birkaç gün sonrasında tüyler kendi kendine dökülmektedir.

lazer-epilasyon_1

Lazer Epilasyon Fiyat Sıralaması Averajı:

Lazer epilasyon fiyatları epilasyonun uygulanacağı bölgeye bakılırsa değişim göstermektedir. Bunun yanı sıra erkekler ve hanımlarda kıl kökleri farklılık gösterdiğinden uygulanan ücret de birbirinden faklı olmaktadır. Bir çok yerde kredi kartına taksit imkanı bulunmaktadır.

Fiyatlar: Seans başı 150-300 TL arası ve toplam seans bazı yerlerde 1.000 TL, bazılarında ise 2.000 TL olarak belirlenmektedir. Girilen seans sayısına bakılırsa toplam ödenen ücret artıp ya da azalmaktadır. Lazer epilasyon yaptırılacak merkez seçildikten sonrasında ilgili yer ile iletişime geçilerek detaylı informasyon öğrenmek mümkün olmaktadır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nedir?

Her cilt tipi birbirinden değişik olduğundan dolayı lazer epilasyon çeşitleri bulunmaktadır. Lazer haricinde en klasik yöntem iğneli epilasyon çeşididir. İğneli epilasyon uygulamasında uygulanacak bölge ilk olarak alkol ile temizlenmektedir. Sonrasında ise iğne yardımı ile kıl köküne inilerek elektrik uygulanmaktadır. Ne kadar elektrik verileceği kıl kökünün gücüne nazaran değişmektedir. Verilen elektrik miktarı attıkça daha çok acı hissedilmektedir. Seansları averaj on beş dakika sürmektedir. Bu yöntemin hamilelere uygulanması son aşama sakıncalı görülmektedir.

Blend Yöntemi: Blend kelimesi karışık anlamına gelmektedir. Uygulanan bu yöntem iğneli epilasyon ile benzerlik göstermektedir. En fazlaca başvurulan epilasyon şekilleri içinde yer verilmiştir. Cilde zarar verme ihtimali oldukça düşüktür. Blend epilasyon yöntemi uygulandıktan sonrasında ilk bigün içinde cilde su ve fondöten, ilk kırk sekiz saat içinde ise sabun değdirilememesi gerekir. Bu yöntemin hamilelere, vücudunda platin olanlara ve yüksek gerilim hastalarına uygulanması uygun değildir.

Ütüleme: Ütüleme lazer epilasyon en gelişmiş teknolojik yenilikler uygulanarak kıl ve tüylerden kurtulmak için meydana getirilen lazer epilasyon türüdür. Gelişmiş teknikler kullanıldığından dolayı kıl tedavisinde oldukça süratli bir halde netice alınmaktadır. Hissedilen acı kıyaslaması yapıldığında minimum acı veren yöntem olarak bilinmektedir. Ütüleme lazer epilasyon yapıldıktan sonrasında ciltte kir oluşumunu engellemek adı güneş koruyucu kullanılması tavsiye edilmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyon: Genel olarak hususi lazer epilasyon merkezlerinde uygulanmaktadır. Açık ten rengi ve koyu renk tüylere haiz bireyler için ideal yöntemdir. Uygulama esnasında soğutucu özelliği bulunmaktadır. Böylelikle hissedilecek acı en aza indirilmektedir. Kıl tüy kökleri seanslar sonrasında güçsüzleşir ve kıllardan kurtulunur.

Lazer Epilasyon Sonrasında Yapılmaması Gerekenler:

Lazer epilasyon uygulamasına başlandığı günden itibaren öteki tüy alma ağda şekillerinden caymak gerekmektedir. Lazer epilasyon yaptırdıktan sonrasında ilgili epilasyon çeşidine bağlı olarak uygulama meydana getirilen bölgenin su ile temas edilmesinden kaçınmak gerekmektedir. Lazer epilasyondan sonrasında tüyler vakit içinde dökülmektedir. Bundan dolayı ağda, jilet, epilatör benzer biçimde klasik yöntemlerin anında verdiği neticeleri lazerin de vermesi beklenmemelidir. Acele netice alabilmek adına dış esnasında lazer uygulanan bölgeye lif ile masaj yapılması işe yaramaktadır.

Kaç Gün Sonrasında Güneşe Çıkılmaz: Lazer epilasyon meydana getirilen cildin ortalama iki hafta kadar güneşe çıkması uygun bulunmamaktadır. Güneşe çıkmanın yanı sıra solaryuma girilmesi de sakıncalı haller içinde yer almıştır. Eğer güneşe çıkılmak zorunda kalınırsa kesinlikle güneş koruyucusu kullanılması gerekmektedir. Bilhassa yüz bölgesi için yüksek faktörlü koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Lazer Epilasyon Zararları: Lazer epilasyon sonucu meydana gelebilecek en malum zararlar ciltte görülen kızarıklıklar, lekeler ve yanmalardır. Epilasyon zararları en aza indirgemek için uygulanacak lazer aleti cilt hassasiyeti için en iyi tercih yapılmalı. Bunun yanı sıra güneşte fazla kalmamaya da dikkat edilmesi gerekmektedir. Lüzumlu itina gösterilmediği takdirde lazer epilasyon ciddi zararlara yol açabilmektedir. Ciltte yanma, şişme ve kaşınma bu zararlar içinde yer almıştır. Bu durum yalnız bayanlar için değil erkekler için de geçerlidir. Esmer tene haiz olan erkeklerde daha dikkatli davranmaları gerekmektedir.

Lazer Epilasyon Cihazları: Dünya üstünde lazer epilasyon cihazları üretiminde uzman olan ortalama on tane üretici vardır. Bunun haricinde piyasada oldukca kaliteli olmayan pek oldukca lazer cihazları mevcuttur. Epilasyon cihazları yalnız epilasyon merkezlerine hususi üretilmemekte bireysel kullanıcılara hususi ev tipi cihazlar da piyasada bulunmaktadır. Yansılamak bir aygıt almamak adına satın alma öncesi iyi bir araştırma yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Lazer Epilasyon Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Lazer epilasyon esnasında kıl kökünün gücüne gore değişik güç seviyeleri uygulanmaktadır. Böylelikle en etkili neticeleri almak hedeflenmektedir. Her insanoğlunun vücut yapısı değişik olduğundan dolayı netice alma süresi kişiden kişiye değişmektedir. Lazer epilasyon sonrasında tüylerin ortalama yüzde sekseni yada doksanı kalıcı olarak dökülmektedir.

Related posts