Lahana İle Zayıflama.

 

Obezitenin hızla artması diyet, hızlı zayıflama, detoks suyu vs. gibi birçok terimi günlük hayatta daha sık kullanılır hale getirdi. Fakat ciddi talep gören bu sektörde de yanlış yol izlenmesi ya da kısa yoldan zayıflama vaadiyle kandırılan birçok insanın sağlığının bozulması ile doğal zayıflama yöntemlerine dönüş başladı. Doğal zayıflama denince akla gelen ilk sebzelerden biri olan lahanayı inceleyelim.

 

 Lahana Nasıl Zayıflatır?

 

İçerisinde B,C,E vitaminleri bulunduran ve antioksidan özelliği bulunan bu sebze vücuttan toksin atılmasına katkıda bulunur. Beyaz lahana düzenli kürler halinde kullanıldığında idrar ve terleme yolu ile kilo vermeye yardımcı olur. Kilo sorunu yaşayanlara başta Prof. İbrahim Saraçoğlu olmak üzere birçok hekim bu kürü ısrarla tavsiye ediyor.

 

Büyüklüğüne göre 5-6 yaprak lahananın kaynar suda haşlanması ile elde edilecek lahana suyu bağırsak florası için de mucizevi bir kürdür. 15 gün devam edildiği takdirde faydası çok daha hızlı görülür. Bir diğer kullanım şekli ise içine bazı sebzelerin katılması ile hazırlanacak lezzetli bir çorba halidir. Yine ana malzemesi beyaz lahana olan bu çorba, soğan, sarımsak, domates ve yeşilbiber ile hazırlanacak bu çorba tok tutma özelliği ile açlık hissini dengeler ve yağ yakımını hızlandırarak kilo vermede yardımcı olur. Kilo vermede en önemli unsurlardan biri de düzenli bir bağırsak işleyişidir. Lahana içerdiği lifler sayesinde kabızlığı önleyeceği için vücutta dengeyi sağlar ve istenen sonuç alınabilir.

 

 Doğal Yollarla Kilo Vermek İçin Lahana

 

Yine kapuska adıyla bilinen ve beyaz lahananın doğranıp haşlanması, az yağda ve bol soğan ile kavrulup içerisine tercihe göre bulgur veya pirinç eklenerek kısık ateşte pişirilmesiyle hazırlanan yemekte kilo vermede çok etkilidir. Bulgur ile hazırlanmış hali hem doyurucu hem de lif açısından çok daha zengin hale gelir.

 

Kısacası doğal kilo verme yöntemlerinin olmazsa olmazı beyaz lahanadır denebilir.

 

Related posts

Leave a Comment