Kilo vermenin püf noktalarını açıkladık!

 

Kilo vermenin püf noktaları

Zayıflarsanız, hayatınızda nelerin değişeceğini düşündünüz mü? İstediğiniz her giysisi özgüvenle giyebilir, etrafınızdan güzellik ve formunuza dair iltifatlar duyabilir, sıhhat ve hormon dengenizi kuvvetlendirebilirsiniz. Bunlar kulağa oldukça hoş geliyor, değil mi? O halde, kendinize bir iyilik yapmış olup zayıflamanın püf noktalarını dikkatle okuyup adım adım uygulayın, hayallerinizi gerçek yapın!

Türkiye’nin en güvenilir sıhhatli yaşam portalı, “Rejime Başlıyorum” olarak sizlere bu hususi haberimizde tatlı krizlerini kesmekten kalori yakmayı kolaylaştıran baharatlara, ödem söktüren alkali sulardan yağ yakan yiyeceklere kadar pek oldukca püf noktası sunuyoruz.

Yemeklerinizde tuz yerine baharat kullanın

Fazla tuz tüketimi başta selülit ve ödeme sebep olmaktadır. El ve ayaklarda şişkinlik, tartıda fazla görünmek şeklindezayıflama moral bozucu durumlara sebep olan ödemden kurtulmak ve hızla kilo vermek için tuz tüketimini sınırlandırın. Yemeklerinizde tuz yerine baharat kullanın. Bilhassa kilo verdiren baharatlar olan karabiber, kekik, nane benzer biçimde baharatlar kullanırsanız, metabolizmanız canlanır ve kolay kilo verirsiniz.

Otuz dakikada bir bardak su için

Zayıflamanın en mühim püf noktalarından biri, gün süresince vücudunuzu içeriden nemlendirecek kadar su içmektir. Sadece, genel anlamda fazla kilosu olan insanoğlu su içmenin faydalarına inanmadıkları için bu kuvvetli silahı kullanmaktan yoksun bırakılırlar. Oysaki her gün minimum 2 litre su içmek ödem atmaktan idrar söktürmeye, böbrekleri temizlemekten karaciğeri dinlendirmeye kadar olağanüstü yararlar sunar. Her otuz dakikada bir bardak su içmek, bilhassa yaz günlerinde zayıflamak için yararlı alışkanlıklardan biridir.

Tatlı isteğinin ne işe yaradığını iyi anlayın

Kilo vermek isteyen kişilerin en oldukça zorlandıkları konuların başlangıcında tatlı isteği gelir. Bilhassa akşamüstü saatlerinde bir açlık yada tatlı krizi adım atar ve şahıs, onu yemeden yaşamayacağını düşünür. İşte bu, gerçek bir bağımlılık göstergesidir. Tıpkı uyuşturucu madde bağımlılarının krize girmesi benzer biçimde siz de tatlı krizine giriyorsunuz, bu zavallı ve aciz halinizin bilincinde olmalısınız. Tatlı isteği vardığında yapılacak en iyi hareket yüzünüzü buz şeklinde suyla yıkamak ve bir bardak su içmektir.

Tarçınlı süt içerek tatlı isteğini kesip yağ yakın

Eğer bir insan tatlı yada açlık krizi yaşıyorsa, bunun altında yatan sebebi öğrenmek ve problemi kökünden çözmekzayıflama gerekir. Çoğu zaman tatlı krizi yaşanmasının sebebi yetersiz ve dengesiz beslenmedir. Şahıs, aç kalmış olarak kilo vereceğini düşünüyor ve azca kalorili besleniyorsa, bilhassa akşamüstü ve geceleri tatlı krizi yaşar. Sevinin, buna da bir çözüm sunuyoruz: Gıda değerleri yönünden varlıklı ve kan şekerini dengelediği bilimsel açıdan kanıtlanmış tarçınlı süt içerek hem tatlı isteğini kesebilir hem ayda 4 kiloya kadar yağ yakabilirsiniz.

Yağ yakıcı yiyecekleri her gün tüketin

Patates kızartması, pizza, hamburger şeklinde yiyecekler kilo almaya sebep oluyorsa soğan, sarımsak, pancar, enginar benzer biçimde yiyecekler yağ yakmayı ve kilo vermeyi sağlıyor. Zayıflamanın püf noktaları içinde ne olursa olsun bilmeniz gerekenler, yağ yakıcı yiyecekler listesidir. Bu sayede herhangi bir rejim programına bağlı kalmadan kendi beslenme planınızı oluşturup sağlıkla ve kalıcı kilo verebilirsiniz. Süratli yağ yakıcı yiyeceklere birkaç örnek vermek gerekirse: tavuk göğüs eti, ananas, kekik, yumurta ve süt ürünleridir.

Ödem söktürücü alkali suları için

Çilek, kiraz, salatalık, nane, limon, çubuk tarçın benzer biçimde besinlerin ortak hususi durumunu biliyor musunuz? Derhal açıklayalım: alkali yiyeceklerdir! Bu ne anlama geliyor? Alkali besinler, vücudun asit dengesini sağlayıp ilk aşamada ödem atılmasını ikinci aşamada yağ yakılmasını sağlar. Üstelik, alkali suları hazırlamak hem ekonomik hem pratiktir; bir cam şişeye doldurup işe yada ofise rahatça götürebilirsiniz. Şimdi, alkali su nasıl yapılır diye düşünüyor olabilirsiniz, bu probleminin da cevabı Türkiye’nin en güvenilir sıhhatli yaşam sitesi DİYETE BAŞLIYORUM internet sayfasında var!

Zayıflamanın püf noktalarını başlıklar halinde toplayalım:

  • Günde minimum 15 bardak su için.
  • Tuz yerine yağ yakan baharatlar kullanın.
  • Tatlı isteğini kesen tarçınlı süt için.
  • Ödem söktüren alkali sular için.
  • Yağ yakan yiyeceklerle beslenin.
  • Tatlı isteğinin uyuşturucu bağımlılığı bulunduğunu kabul edin.
  • Her gün evde yada dışarıda minimum 25 dakika yürüyüş yapın.

Related posts