Kilo vermek için yapılması gerekenler

 

Kilo vermek için yapılması gerekenler

Zayıflamayı başaranlara imrenerek bakıyor, günün birinde onlardan biri olmak mı istiyorsunuz? Beğendiğiniz kıyafetlerin büyük bedeni olmaması sizi üzüyor, bir türlü rejime başlayamadığınız için kendinizden nefret mi ediyorsunuz? Ilkin sakin olun ve umudunuzu canlı tutun: “Rejime Başlıyorum” editörleri olarak size destek olabiliriz. Nasıl mı? Şimdi, kilo vermek için yapılması gerekenleri açıklıyoruz, dikkatlice okuyun, iyice kavramak için bir deftere not alın, adım adım uygulayın ve siz de kilo vermeyi başaran bir insan olun! Hazır mısınız, başlıyoruz!

Diyet
Diyet

Kilo verdiren yiyeceklerle beslenin!

Nasreddin Hoca’nın fıkrasındaki “Kazanın doğurduğuna inanıyorsun, öldüğüne niçin inanmıyorsun?” sözünü hatırlıyor musunuz? Yağlanmaya, kilo almaya sebep olan besinler benzer biçimde yağ yakmaya, zayıflamaya destek olağanüstü besinler de vardır! Doğrusu, aklınızın bir köşesinden “ne kısaca, yiyecek yiyerek mi zayıflayacağım?” sorusu geçiyorsa, cevabınız belli olsun: “Evet, patates kızartmasının kilo aldırdığına inanıyorsun da kuru fasulyenin zayıflattığına niçin inanmıyorsun!” deyin. Bu mevzuyu iyice kavradınız, değil mi? Süratli ve sıhhatli zayıflamanızı sağlayacak yiyecekler var ve onların neler bulunduğunu size anlatıyoruz.

KİLO VERDİREN YİYECEKLER LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Gerçekçi hedefler koyun!

Kilo veren insanların en büyük özelliği, kendilerine başarabilecekleri ve gerçekçi hedefler koymalıdır. Hiçkimse 1 ayda 30 kilo veremez, 1 ayda 20 kilo veremez. Siz de kendinizden bu şekilde boş bir beklentide bulunmayın. Nasıl ki kilolarınızın tamamını bir ayda almadınız, aynı şekilde hepsini bir ayda veremezsiniz. Fakat, şimdi bunu öğrendiniz diye moralinizi bozmayın, gerçekçi olmak size devamlı kazanç sağlar. Kendinize parça parça hedefler koyun. Mesela, şu anda 82 kilo musunuz yada daha çok? Şu şekilde açıklayın: bu ay içinde minimum 6 kilo vermeyi hedefliyorum, 6 kilo verdiğimi hayal ediyorum ve bunun için ihtiyaç duyulan her şeyi yapacağım. Bu sayede daha başarı göstermiş olacaksınız, ilk ayın sonunda 6 kilo ve daha fazlasını verdikçe kendinize inancınız artacaktır, yola daha kuvvetli devam edeceksiniz.

Dans ederek kilo verin!

Metabolizmayı hızlandırmak, sarkmadan ve kalıcı kilo vermek için ihtiyacınız olan hareket etmektir. Kimi insanoğlu spor yapmanın bir tek yürüyerek yada bir spor salonuna üye olarak yapılacağını zanneder fakat bu büyük bir yanılgıdır! Dans ederek, merdiven inip çıkarak, ip atlayarak, evde egzersiz yaparak kilo verebilir, sıkılaşabilirsiniz. Spor yapmak size zor geliyorsa, en keyifli yolunu deneyin kısaca dans edin! Kimleri seviyorsunuz Mezdeke, Beyonce, Hadise mi? Açın onlardan birini, derhal dans etmeye başlayın. Evladınız var ise, onu da dansınıza eşlik edip kaliteli vakit geçirin. Fakat evladınız yada evde başka biri uyuyorsa, kulaklığınızı takıp müziği dinleyip dans edin, görmüş olacaksınız bu oldukca işe yarayacak!

Hayal ederek kilo verin!

Kilo vermek için yapılması gerekenlerin başlangıcında düşlemek vardır bu sebeple her şey ilkin düşüncede adım atar sonrasında gerçeğe dönüşür. Bu görkemli güçten faydalanın ve her gün minimum 5 dakika kilo verdiğinizi hayal edin. Sizi gören insanların nasıl şaşıracağını, istediğiniz her giysisi nasıl kolayca giydiğini canlandırın gözünüzde. Bacaklarınızda, göbeğinizde yağların yok bulunduğunu, selülitlerden kurtulduğunuzu hayal edin. Hatta bunu her gün defterinize yazın, böylece zihninize iyice kazıyın. Hayal ettikçe motivasyonunuz artacak, kendinize daha oldukça inanacaksınız ve yakında hayaliniz gerçek olacak: kilo vereceksiniz!

Günde yarım kilo verdiren yoğurt kürü yapın

Rejime Başlıyorum yoğurt kürü yardımıyla şimdiye kadar binlerce insan kilo verdi, sağlığına ve formuna kavuştu. Siz de onlardan biri olmak istiyorsanız, haftada iki gün yoğurt kürü yapmalısınız. İçerisindeki yoğurt, zencefil, tarçın ve zerdeçal yardımıyla vücuttaki yağları yakar, tatlı krizini keser, bağırsakları çalıştırır ve ödem söktürücüdür. Bu hakikaten olağanüstü bir tariftir ve kesinlikle kullanmalısınız! Ertesi sabah tartıldığınızda yarım kilo eksildiğinizi görmüş olacaksınız.

Protein içeren besinler tüketmelisiniz!

Protein açısından varlıklı besinler tükettiğinizde kaslarınız güçlenir ve bu sayede daha fazlaca kalori yakarak zayıflamaya başlarsınız. Proteinler, açlık krizleri yaşamadan uzun süre tok kalmanıza yardım ederler. Vücudunuzun gereksinim duyduğu proteini yumurta, süt ürünleri, et ürünleri benzer biçimde hayvansal kaynaklardan alabileceğiniz benzer biçimde mercimek, fasulye, ıspanak, kuşkonmaz, tofu, karabuğday, kinoa benzer biçimde gıdalardan de alabilirsiniz. Sadece, tüketim miktarına fazlaca dikkat etmelisiniz. Dukan rejimi yada Karatay Rejimi benzer biçimde yüksek oranda protein tüketilen rejimlerde başta kabızlık, şişkinlik şeklinde hastalıklar olmakta, rejim bırakıldığı anda verilen kilolar geri alınmaktadır. En doğrusu dengeli oranda protein tüketimidir.

Related posts