Kilo Veremeyenler İçin Mucizevi Aspir Yağı

Kilo vermek oldukça zorlu bir yolculuk ve bu yolculukta çoğu zaman farklı metotlara başvuruyoruz. Eğer sizler de birbirinden farklı diyetler, kürler, detokslar denemenize rağmen hala kilo veremiyorsanız belki de ihtiyacınız olan şey aspir yağıdır.

Kilo verirken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yağdan kilo vermektir. Eğer verdiğiniz kilo kaybı yağ değil de kas ise bu hem metabolizmanızı yavaşlatır hem de verdiğiniz kiloyu fazlasıyla geri almanıza neden olur. Aslında kilo vermek tam da bu yüzden zorlu ve keşmekeşlidir. Çünkü vücutta bulunan yağlar uzun süredir vücutta olduğu için donmuş bir haldedir ve o yağları eritmek çok zordur. İşte bu noktada yardımınıza aspir yağı koşuyor. Aspir tohumundan üretilen bu yağlar vücudun kas ve yağ oranını dengede tutup fazla olan yağların erimesine yardımcı oluyor.

 Aspir Yağının Faydaları

  • Aspir yağı vücuda faydalı olan asitleri içeren bir yağ olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek oranda linoleik asit ve omega 6 yağ asitlerini içinde bulundurmasıyla bilinir. Bu asitler vücudun dengesini koruyarak, kolesterolü dengelemeye yardımcı olur
  • İçinde bulundurduğu omega 6 yağ asidi sayesinde kişinin kan şekerini belli bir ölçüde tutar. Bunun sonucunda da diyabet rahatsızlığına yakalanma oranını düşür ve şeker hastalıklarını önler.
  • Tüm bunların yanı sıra damar sertliğini önlemeye yardımcı olur.
  • Kış ayları ile birlikte gelen öksürük, balgam, göğüs ağrısı ve nefes problemleri gibi rahatsızlıkları ciddi oranda azaltır. Özellikle öksürüğe karşı ve balgam söktürücü olarak çeşitli bitkiler kullanılırken aspir yağı öksürüğe karşı ve balgam söktürücü bitki olarak kullanılabilir.
  • Kilo vermeye yardımcı olmasıyla bilinen aspir yağı oboziteyle mücadele büyük bir rol oynamaktadır. Sağlıklı bir şekilde kilo verdiren bu besinin vücuda faydaları saymakla bitmez.
  • Adet gecikmesini engellediği gibi aynı zamanda kadınların hormonal dengesizlikler sonucu regl döneminde düzensizlikler ve gecikmelerini önler. Böylece regl dönemleri düzenli bir hale girer.
  • Aspir yağı içinden bulunan omega 6 ve diğer asitler sayesinde bağışıklık sistemi güçlü hale gelir. Bu sayede hastalıklara karşı vücut direnci artar.
  • Sindirim sistemini rahatlatır ve bağırsaklara iyi gelerek kabızlık sorununu çözer.

Aspir Yağı İle Kilo Vermek

Aspir yağının kullanımı kişinin tercihine göre farklılık gösterir yani bu yağı nasıl kullanmak size kalmış. Yemeklere, salatalara ekleyebilirsiniz ya da ben bunları istemiyorum diyenler için de bu yağ kapsül olarak doğrudan da içilebiliyor. Kapsül yerine yağı direkt sıvı olarak da kullanılabilir.  Sıvı olarak kullanacaksanız günde 1-2 tatlı kaşığı tüketebilirsiniz.  Eğer bu yağı kapsül olarak kullanacaksınız 2-4 kapsül arasında tüketebilirsiniz.                  

İdeal kullanım şekli ise 3 ay kullanımdan sonra 15 gün ara vererek oluyor. Spor ya da yürüyüş yapıyorsanız, spordan 30 dakika önce 1 kapsül aspir yağı alabilir ve akşam yemeğinden yaklaşık 30 dakika sonra ise ikinci kapsülü kullanabilirsiniz. Fakat yine de bu yağı kullanmadan önce doktorunuza danışmanızda fayda var. Eğer aspir yağına karşı bir alerjiniz varsa lütfen tüketmeyiniz.

Related posts

Leave a Comment