Keten Tohumu İle Zayıflama

Keten Tohumu İle Zayıflama

KETEN TOHUMU NE İŞE YARAR?

İçeriğinde bulunan sağlığa yararlı maddeler sayesinde insan sağlığına faydalı olarak bilinen keten tohumu, zayıflamaya da yardımcı olmaktadır. Özellikle hafıza ve beyin sağlığı için önemli olan omega 3 ve omega 6 yağlarını içermektedir. Ayrıca, metabolizmayı hızlandırması, yağ yakımını desteklemesi, tok hissetmeyi sağlaması zayıflamak için kullanılmasını sağlar. Enerji kaynağı bir besin olarak bilinen keten tohumu, tüketildiğinde vücuda ihtiyaç duyduğu günlük enerjiyi sağlamaktadır.

KETEN TOHUMU İLE ZAYIFLAMA

Keten tohumu, göbek, bel çevresi ve basenlerde bulunan yakılması zor yağların yakımını hızlandırması ve sağlıklı bir şekilde kilo kaybı sağlaması açısından zayıflamaya yardımcı bir bitkisel ürün olarak kullanılmaktadır.

Genellikle toz ve tohum halinde tüketilen keten tohumu, aktarlardan temin edilebilmektedir. Ancak toz haline gelen keten tohumu bazı besin değerlerini kaybettiği için tohum halinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Tüm bitkisel ürünlerde olduğu gibi keten tohumu da tüketilirken aşırı tüketimine dikkat edilmelidir. Maksimum fayda sağlanabilmesi için taze olarak tüketilmesi gerekir. Kullanım amacına göre tüketim şekilleri de farklılık göstermektedir.

KETEN TOHUMU NASIL TÜKETİLİR?

Toz Haline Getirilmiş Keten Tohumu: Toz haline getirilmiş keten tohumu kişiye hızlı enerji verir. Bu yüzden spor yapmadan önce enerji vermesi açısından toz haline getirilmiş keten tohumu tüketilir. Ayrıca gece yatmadan önce 1-2 tatlı kaşığı tüketilen keten tohumu yağ yakımını hızlandırmaktadır.

Tohum Halinde Bulunan Keten Tohumu: Salata ve yoğurtlara eklenilerek de kullanılan keten tohumu, günlük kalsiyum ihtiyacını karşılamaktadır. Yemeklerde tohum halinde olan keten tohumu kullanılması önerilmektedir.

Kaynatılarak Kullanılması: Spor öncesi yağ yakımını hızlandırmak için, 3 tatlı kaşığı toz keten tohumu bir bardak su eklenilerek 5-10 dakika kaynatılır ve spordan yarım saat önce tüketilir.

Kavrulmuş Keten Tohumu: Kolesterolü olan kişilere sağlıklı zayıflamak için kavrulmuş keten tohumu tüketilmesi önerilmektedir. Sade bir şekilde 2-3 dakika kavrulan keten tohumunun bu işlem sayesinde yağ oranı azalır.

Keten tohumunu tüm bu yöntemlerin dışında evde yapılan ekmek, kek gibi günlük tüketilen besinlere katarak da tüketebilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment