Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Hızlı zayıflama yöntemleri ve Hızlı kilo verme yöntemleri  genelde fazlalıklarından şikayetçi bayanlar takip etmektedir. Özellikle yaz aylarında plajda rahat etmek isteyen bayanlar hemde doğumdan sonra fazlalıklarını vermek isteyenler tarafından ilgi görmektedir.

Önemli bir sorun olan kilo sorunu, Bilinçsiz ve dengesiz beslenme ile önü alınmaz sorunlara neden olabiliyor. Kalori değer yüksek besinlerin tüketilmesi ve hareketsizlik gibi kalorileri enerjiye çeviremezsek o zaman daha büyük bir sorun olarak kilo alımını hızlandırmaktadır. Eğer fazlalıklarınzdan kurtulmak ve kilo vermek istiyorsanız  öncelikle beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir ve spor yaparak yağların yakımını hızlandırabilirsiniz. Bunun yanında bol bol su içerek ve uyku düzeninize özen göstererek işe başlayabilirsiniz.

Diyet demek tüm o sevdiğiniz yemekleri hayatınızdan çıkarıp atmanız demek değildir. Bu besinleri abartıya kaçmayacak şekilde yine yiyebilirsiniz. Örneğin Amerikalı bilim adamları bir yiyeceğin %30’luk kısmını yiyerek doyma noktasına ulaştığımızı kanıtlamışlar. Yiyeceğiniz bir çikolata yada dondurmanın tamamını değil de %30 luk kısmını tüketmeniz hem fazla kalori almanızın önüne geçecek hemde sevdiğiniz tatlardan uzak kalmanıza neden olmayacaktır.

Yine de hızlı kilo vermek için  bazı yöntemler vardır. Kendinize göre uzmanların tavsiyesi ile yol haritanızı çıkartabilirsiniz.

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri:

Aşırıya kaçmayın

Vücudunuzun her türden besin ve vitamine gereksinimi vardır. Diyet yapıyorum diye çogu besinden alacağınız vitaminlerden geri kalmayın. Aşırıya kaçmadan az az ve sık sık istediğiniz besinden alabilirsiniz. Aldığınız bu kalori ve enerjileri hareketliliğiniz ile yakabilirsiniz. Sevdiğiniz yiyeceklerden uzak kalmamış aynı zamanda formunuza dikkat etmiş oluyorsunuz.

Aşırı Yemek Yemek
Aşırı Yemek Yemek

Fast Food Besinlerden Uzak Durun

Eğer çalışan bir kişi iseniz öğle yemeklerinizde fast food tarzı yüksek kalorili besinlerden uzak durmalısınız. Hem sağlık açısından pek iç açıcı olmayan bu besinler bünyenize zarar vermemiş olur hemde bunun yerine mevsim salata gibi besinler tüketerek sağlı

Alkollü ve Gazlı İçeceklerden Uzak Durun

Miğde düşmanı olan gazlı içecekler aynı zamanda aşırı şeker miktarından dolayı çok kolaylıkla kilo almanıza neden olmaktadır. Eğer diyet programınız varsa ve sağlığınıza dikkat etmek istiyorsanız mutlaka bu içeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Ayda bir iki defa kendinize kaçamak yapabilir veya özel günlerde aşırıya kaçmadan tüketebilirsiniz.

Hareketli Olun ve Spor Yapın

Çalışan bireyler olarak genellikle en çok yakındığınız konu spor yapmaya fırsat bulamamaktır. İşten yorgun şekilde gelip özellikle bayanlar için yemek yapma sofranın kaldırılması derken yorgunluğa bir kat daha yorgunluk katmış oluyorsunuz. Yemekten sonra spor yamaya vaktiniz yada dermanınız kalmıyor. Yemeklerden sonra yediğiniz besinleri yakmak için hızlı tempoda en az yarım saat yürüyüş yapmaya özen gösterin.

Kısa süreli yürüyüş ve yavaş tempoda yürüyüş pek bir enerji sarf ettirmeyecektir size.

Spor Yapın
Spor Yapın

Diyetinize Kesinlikle Sadık Kalın

Uyguladığınız diyet programında başarılı olmak ve fit bir vücuda kavuşmak için uzmanlar tarafından hazırlanan veya doktorunuz tarafından hazırlanan diyete mutlak suretle bağlı kalarak hedeflerinizden şaşmayın. Belli aralıkla diyetisyeninze giderek gidişatınız hakkında bilgi alabilir ve moralinizin yerine gelmesini sağlayabilirsiniz.

zayıflama-baskul

Öğünün Atlamayın

Diyetinize sağdık kalmanız kadar önemli bir diğer husus öğünlerinizi düzenli olarak ve programa uygun olarak yapmanız gerekli. Yemeklerinizi az az ve sık sık yemeniz daha yararlı olacaktır. Saatlerce aç kalıp diyet yaptğınızı yada zayıfladığınızı düşünmeyin. Aç kalan vücut metabolizması daha yavaş çalışmaya başlayacaktır. Fakat öğün arasında yiyeceğiniz bir yarım elma vücuda doygunluk hissi vereceği için metabolizmanız çalışmaya ve vücuttan yakmaya devam edecektir. Ayrıca Amerikalı bilim adamları yaptığı bir araştırmada yiyeceğiniz yemeğin %30’unu yemeniz durumunda aslında doyacağınızı araştırmışlar. Beyine doygunluk sinyalini yollayacağını geriye kalan %70 lik kısmı ise haz için yediğiniz ortaya artılmıştır.

diyetisyensirlari.com ailesi olarak diyetlerinize sabır ve kolaylıklar diliyoruz.

Related posts

Leave a Comment