Feyza ile kilo veriyoruz: ikinci bölüm!

 

Zayıflayan insanların başarı öyküleri: 2. bölüm

Şu anda 114, 6 kilo olan ve 70 kiloya inmek isteyen Feyza’ya bu yolculukta rehberlik, eşlik ediyorum. Siz de zayıflamak için bu yazı dizisini takip edin, önerileri uygulayın ve kilo verin.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA: Feyza’ya zayıflama önerilerini burada yayınlamamın sebebi onun şeklinde kilo vermek isteyenlere yol göstermektir. Mesela, Feyza’ya iç söylediğim metabolizma hızlandıran çay, sizi de zayıflatır. Bu yüzden lütfen, bu yazıyı okuduktan sonrasında Feysbuk sayfasından “beni de zayıflatır mısınız?” diye bildiri göndermenize gerek yok. Bu yazı dizisindeki önerileri uygulayın ve kilo verin. Zayıflamanın şekilleri genel olarak hepimiz için aynıdır, siz de buradaki tavsiyeleri yapmış olup zayıflayacaksınız.

Merhaba Feyza’cım,

Zayıflama, fazlalıklardan kurtulma yolculuğumuzda el ele verip adımlar atmaya devam ediyoruz. Seni oldukca iyi anlıyorum: bir an ilkin rejim ve zayıflamaya dair tüm detayları öğrenmek, derhal hepsini uygulamak ve hayalindeki vücuda kavuşmak istiyorsun. Ilk olarak şundan güvenilir olmalısın: 115 kilo ile başladığımız bu masalda 70 kilo ile mutlu sona kesinlikle kavuşacağız. Sadece, daha başarı göstermiş olmak için parça parça problem çözerek ilerleyeceğiz. Sabır, inanç, akıl ve kendine itimat benzer biçimde erdemlere fazlaca ihtiyacımız olacak, onlara sıkı sıkı tutunmalısın canım…

Tarçınlı sütle yağ yakacaksın

Yeni zayıflama tavsiyelerimde sana yaşamını kolaylaştıracak ve rejimi keyfe dönüştürecek bilgiler vereceğim. İlk görevimiz, aşırı iştah ve tatlı krizlerini kesmek için akıllı çözümlerden yararlanmak… İnsülin direnci rahatsızlığın olduğundan kan şekerini dengede tutman gerekiyor. Bunu sağlamak için glisemik indeksi düşük ve tok tutucu özelliği bilimsel açıdan kanıtlanmış iki besinden faydalanacaksın: tarçınlı süt! Günde iki kez, doğrusu ikindi vakti ve gece uyumadan birkaç saat ilkin içilen tarçınlı sütün yararları şunlar:

 • Tatlı isteğini kesiyor
 • Kan şekerini dengede tutuyor
 • Uzun süre tok hissettiriyor
 • Yağ yakımını hızlandırıyor
 • Düşük kalori içeriğiyle rejimi destekliyor
 • Aşırı iştahı kapatıyor

Tarçınlı sütün tarifini birazdan sana vereceğim fakat öncesinde ergonomik data sunmak isterim: devamlı evde olmayabilirsin, dışarı çıkabilirsin, işe gidebilirsin bu yüzden süt ve tarçını yanında taşımalısın. Bim, A 101, Şok benzer biçimde her yerde bulunan marketlerde evlatların okula götürdükleri bir porsiyonluk sütler var. İşte, dilersen o sütlerden toplu şekilde alıp her dışarı çıkarken yanında götürebilirsin yada o marketlerden ikindi vakti satın alıp tarçınlı sütünü derhal yapmış olup zayıflamak için mühim bir adım atabilirsin. Süt tamam fakat tarçını nasıl taşıyacağım diyorsun, değil mi? Onun da çözümü var! Evindeki tuzluklardan birini boşaltıp içini tarçınla doldur fakat rahat taşımak için tuzluğun kapaklı olmasına dikkat et. Hem evde hem dışarı çıkarken kolayca tarçınlı sütünü yapmak için hep elinin altında bulunsun.

 

kilo verdiren yoğut kürü tarifi için tıkla

 

Ne yaptığının bilincinde olacaksın!

115 kilo ile başladığımız ve yalnız bir günde 600 gram vererek başarıyla devam ettiğimiz zayıflama yolcuğunda adım adım ilerliyoruz, ilk yazımda söylediğim şeklinde ne yaptığının, ne yediğinin bilincinde olacaksın. Sana, şişman olmanın yaşamını zorlaştıran noktalarını yazmıştım. Şimdi sen, kilo verdiğinde neler bulunduğunu düşünüp 70 kilo halinin hayalini kurar mısın? Feyza’cım, gözlerinin önüne getirir misin, sen kilo verince neler olacak? Gene sana destek olmak için zayıflamanın sana sağlayacağı faydalardan, hayatına getireceği güzelliklerden bahsedeyim:

 • Zayıfladığını gören hepimiz şaşıracak, seni takdir edecek, başarının sırrını merak edecek
 • Otobüste, minibüste istediğin yere, istdiğin kişinin yanına oturacaksın, kimse senden çekinmeyecek.
 • Yaz vardığında şıpır şıpır terlemekten kurtulacaksın, kilo verince daha azca ve sağlıkla terleyeceksin.
 • Kendine güvenin gelecek, kendini daha oldukça seveceksin.
 • Aynada kendini görünce fazlaca şaşıracak, kendini oldukça beğeneceksin.
 • Bunu kendi başına yaptığın için kendinle gurur duyacaksın. Bu sebeple kimse senin yerine kilo veremez, bunu sadece sen yapabilirsin!
 • Kuvvetli, saygılı ve emin olman eşini de etkileyecek, sana davranışları daha iyi olacak
 • İndirim zamanı mağazalardan yada asla test gereği duymadan internetten giyim alabileceksin.
 • Artık sen de hepimiz benzer biçimde düğüne giderken oldukca daha kolay ve ucuza abiye elbise bulacaksın.
 • Feysbuk fotoğraflarında bir tek yüzün görünsün diye uğraşmayacaksın, tüm vücudunun görünmüş olduğu boydan fotoğraflar çekeceksin.
 • Sen yürüdüğünde arkandan insanların “vay be, süper!” söylediğini hissedeceksin.
 • Kendini bilmez bazı geri zekalıların sanki bunu istemiyormusşun benzer biçimde “Ay Feyzacım, birazcık zayıflasan iyi olacak!” tarzında aptalca sözlerinden kurtulacaksın.
 • Uzun vakit sonrasında seni görenler zayıflamanın sırrını soracaktır
 • Zayıflamak isteyen fakat yapamayacağını düşünenlere güzel örnek olacaksın

Bir bakışta ben bu tarz şeyleri sayabildim canım, şimdi sıra sende: zayıflayınca neler olacak?

Metabolizma hızlandıran çayla zayıflayacaksın

Zayıflama sürecinde tabiatın sunmuş olduğu mucizelerden faydalanmayı fazlaca seviyorum! Bundan dolayı, bizim için lüzumlu ve yararlı her şey esasen en naturel haliyle mevcut ve biz onları doğru kullandığımızda görkemli sonuçlar alabiliyoruz. Birazdan sana tarifini vereceğim metabolizma hızlandıran çay, her insanın yaşamını değiştirdi diyebilirim. Mesela, sigarayı bıraktıktan sonrasında aldığım 8 kiloyu vermemde bu çay bana fazlaca destek oldu. Şimdi bile regl dönemlerimden ilkin şişkinlik, ödem yada tatlı krizi olmaması için bu çayı ara sıra yapıyorum. Sen de oldukca güzel sonuçlar alacak ve her gün bu çayı yapmak isteyeceksin. Bilhassa, havaların oldukça sıcak olduğu bu yaz günlerinde buz benzer biçimde metabolizma hızlandıran çay sana ilaç şeklinde gelecek!

Tarçınlı sütte olduğu benzer biçimde bu çay için de sana ergonomik tavsiyeler sunmak isterim. Dışarıda olabilirsin, seyahate gidebilirsin yada çalışabilirsin; bu şekilde durumlarda metabolizma hızlandıran çayın hep yanında olmalıdır. Dilersen bir pet şişeye doldurabilirsin, fakat kendini daha motive etmek için bir milyoncu türündeki mağazalardan oldukca cici bir cam şişe alabilirsin. Çayını buna doldurup buzdolabında tutarsın yada dışarı çıkarken yanında taşıyabilirsin.

Ayrıca, gün içinde pek oldukca yoğunluğumuz oluyor. Ev işi, çocuk bakımı, yiyecek hazırlığı benzer biçimde… Bunlar içinde insan yapacaklarını unutabiliyor. Yapacaklarımız için alarm oluşturmak, mükemmel bir çözüm oluyor ve yeni alışkanlık kazanmaya destek oluyor. Mesela, akşamüstü saat 4 için tarçınlı süt alarmı kurarsın, akşam 10 için metabolizma hızlandıran çayı yapma alarmı… Bu sayede hiçbirini gözden kaçırmamış, diyetteki görevlerini eksiksizce yerine getirmiş olursun.

 

Hayalini yazacaksın ki gerçek olsun!

Sen artık ne istediğini bilen birisin: kilo vereceksin! Bu hayalini gerçekleştirmek için kendini ikna etmen, bilinçaltındaki yanlış inanışları doğrularıyla değiştirmen fazlaca mühim… Bunun için en etkili yollardan biri, hayallerini yazmaktır. Evinde ne olursa olsun bir defter ve bir kalem vardır, o şekilde değil mi? Onlar seni hayaline taşıyacak. Her gün 10 dakikanı, zayıfladığında neler olacağını, diyetini keyifle sürdürmek için neler yapabileceğini düşünmek için ayır ve bu tarz şeyleri defterine yaz. Her gün 10 dakika bunu yap, sayfaya yeni hayallerini de ekleyebilirsin normal olarak. Ve daha ilkin yazdıklarını da her gün okumalısın canım iyice aklına kazınsın, yeni alışkanlıklar edinmende sana destek olsun.

Kendine hediyeler alarak sevindireceksin

Kilo vermek için temiz beslenmek, pozitif düşünmek ve hareket etmek aslen benim gözümde “kendine sevgiyle bak!” projesidir. Bunun için de proje süresince sana iyi gelecek hediyelerle kendini ödüllendirmeni, sevindirmeni öneriyorum. Yukarıda bahsettiğim tarçın koyacağın tuzluğu yada hayallerini yazacağın defterini kendine armağan şeklinde düşünüp yenilerini alabilirsin. Bunlar için fazlaca para harcamana da gerek yok, çeşitli sahaf yada kırtasiyelerde mükemmel ajandalar, defterler bir liraya bile satılıyor. Kendine yatırım yapman, bu sürece oldukca inandığını bilinçaltına gösterir ve rejimde motivasyonunu korursun canım.

Ek olarak, aldığın bu deftere bir cetvel benzer biçimde her gün yapacaklarını, yaptıklarını yazabilirsin. Örnekler veriyorum:

 1. İki kez tarçınlı süt içeceğim.
 2. Günde yarım kilo verdiren yoğurt kürü yapacağım.
 3. Gün süresince 3 litre su içeceğim.
 4. Kendime güveniyorum kilo vereceğim.
 5. Bugün 10 dakika hayal kuracağım.
 6. Bugün iki sefer 45 dakika yürüyeceğim.
 7. Bugün süratli bir şarkıda dans edeceğim.
Yağ yakan yiyeceklerle besleneceksin!

“Tarçınlı süt ve metabolizma hızlandıran çayı anladım fakat ben ne yiyeceğim?” diye düşünüyorsun, öyleki değil mi? En başta söylediğim şeklinde diyetimizden en başarıya ulaşmış sonucu almak için parça parça ele alıp ilerleyeceğiz ve alışkanlıklarımızı yavaş yavaş değiştireceğiz. Şimdi, öğünlerinde hangi yiyecekleri tüketebileceğine geçebiliriz, buna hazırsın.

Nasıl ki patates kızartması, hamur harcı işi, kola, buzlu çay, pizza, börek benzer biçimde fena yiyeceklerin insana kilo aldırıp yağlanmasına sebep olduğu bir gerçekse; tavuk eti, greyfurt, balık, kabak, peynir, yumurta, elma, ananas, biberiye şeklinde iyi ve yararlı yiyeceklerin insana kilo verdirip yağlardan ve fazlalıklardan arındırdığı bir gerçektir. Bu yüzden ben şimdi sana alfabenin harflerini öğretir şeklinde hangi yiyecekler yağ yaktırır, hangileri ödem söktürür, hangi yiyecekler kilo verdirir şeklinde mevzularda informasyon olmanı sağlayacağım. Bu sayede, herhangi bir rejim listesine bağımlı kalmadan kendi başına doğru seçimler yapmayı öğreneceksin. Merak etme, günü ulaştığında rejim sıralaması ve detoks programları tavsiyelerinde de bulunacağım sana. Fakat şimdi kilo verdiren, ödem söktüren ve yağ yakan yiyeceklerin neler bulunduğunu öğrenmeli ve onları süratli bir halde hayatına almalısın.

Sağlıklı Kilo verme ipuçları

Evet, “kendine sevgiyle bak!” projesinde ikinci günümüzün sonuna geldik, şimdi sana yeni ev ödevlerini veriyorum. Yukarıda söylediğim şeklinde görevlerini yerine getirmek için defterine bu tarz şeyleri yazabilirsin.

 • Tarçınlı süt içilecek.
 • Tuzluklardan birine tarçın doldurulacak.
 • Metabolizma hızlandıran çay yapılacak.
 • Yağ yakıcı yiyecekler öğrenildi ve her öğünde onlar yenilecek.
 • Her gün 10 dakika zayıflama düşsel deftere yazılacak.
 • Kendini ödüllendirmek için yararlı alışverişler yapılacak.
 • Metabolizma hızlandıran çay için ihtiyaç duyulan malzemeler aktardan alınacak.
 • Kendine güvenecek, inançla yoluna devam edeceksin.
 • Gün süresince 3 litre su içilecek.
 • Motivasyonu korumak için “Rejime Başlıyorum” Feysbuk ve Instagram sayfası takip edilecek.

FEYZA İLE ZAYIFLAMA TÜM YAZILARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Related posts