Diyete nasıl başlanır?

 

Rejime nasıl başlanır?

Sabah başladığınız rejimi akşam bozmaktan, istediğiniz kadar kilo verememekten sıkıldınız, değil mi? Zayıflayanlara imrenerek bakıyor, bigün siz de onlardan biri olmak mı istiyorsunuz? “Rejime Başlıyorum” ekibi olarak sizlere, başarı göstermiş rejim yapmanın ve hayalinizdeki kiloya erişmenin yollarını açıklıyoruz. Kendinize ve bizlere güvenin, verdiğimiz detayları dikkatlice okuyup öğrenin, rejime başlayın ve her gün birazcık daha inceldiğinizi görün.

Niçin kilo vermek istiyorsunuz?

İnsan, bir işin mantığını kavradığında onu hakikaten isteyerek yapar. Siz de, rejime başlarken niçin kilo vermek istediğinizin farkına varırsanız, rejiminizi bozmadan başarıyla sürdürürsünüz. Bir kağıda niçin kilo vermek istediğinizi madde madde yazın, kilo verdiğinizde neler olacağını yazın ve bu sayede rejim ve spor yapmanın sizin için ne kadar mühim bulunduğunu anlayın. Size destek olmak için birkaç örnek verelim, siz kendiniz için daha hususi sebepleri kesinlikle yazın.

Kilo vermek isterim bundan dolayı:

  • Her giysisi rahatça giymek isterim.
  • Beğenilmek isterim.
  • Hamile kalmak isterim.
  • Polikistik over hastalığından kurtulmak isterim.
  • Başardığımı görmek isterim.
  • Özgüven kazanmak isterim.
Nasıl diyet yapılır
Nasıl diyet yapılır

Ne yediğinizin bilincinde mısınız?

Rejime başlarken ve devam ederken ne yiyip içtiğinizin bilincinde olmalısınız. Hangi yiyecekler yağ yakar, hangi bitkiler metabolizma hızlandırır, hangi içecekler kilo aldırır, hangi yiyecekler yağlanmaya sebep olur şeklinde soruların cevaplarını, adınız şeklinde bilmelisiniz ki doğru seçimler yapmış olup kilo verin. Mesela, maydanoz, dereotu ve tere ödem söktürücü, iştah kesici özelliğe haizdir. Pancar, karalahana ve sarımsak karaciğer temizleyicidir, bu sayede insülin hormonu daha dengeli salgılanır.

Biz, “Rejime Başlıyorum” editörleri olarak şimdiye kadar hangi meyveler zayıflatır, hangi yiyecek ne işe yarar şeklinde mevzularda pek fazlaca yazı yayınladık, onları okuyup mühim bildiğiniz noktaları not alabilirsiniz.

Vücudunuzda neler bulunduğunu hissediyor musunuz?

Neyi, niçin yediğinizi bilmek sizi hedefinize ulaştırır demiştik, bu oldukca doğru! Ayrca, yaptığımız her şey ‘niyet’ önemlidir ve biz neye inanıyorsak, onu gerçekleştirmek için çaba gösteririz. O sebeple, yukarıda bahsettiğimiz şeklinde yağ yakıcı yiyeceklerden kabul edilen yumurtayı yerken aklınızdan hep şunu geçirin: “bu benim, kilo vermem için fazlaca lüzumlu bir gıda. Her lokmada vücudumdaki yağlar yanıyor, hedefime yaklaşıyorum.” Bu sayede ruhunuzu besleyeceksiniz ve yediklerinizden fazlaca daha çok yarar görmüş olacaksınız. Bu size olanaksız mı geliyor, o halde deneyin! Yedi gün süresince kilo verdiren yiyecekleri yararını gördüğünüze inanarak tüketin, sonuçlarına oldukca hayret edeceksiniz bundan dolayı kilo vereceksiniz!

Ne yaptığınızın bilincinde mısınız?

Kilo vermek isteyen insanlara ilk önerimiz su içmeleridir bu sebeple su içerek metabolizma hızlanır, yakılan yağlar ve ödemler vücuttan atılır, kabızlık problemi ortadan kalkar, aşırı iştah problemi kesilir. Fakat bazı insanoğlu, su içtikleri süre sık sık wcye gitmekten yakınma ederler. Şüphesiz ki o insanoğlu ne yaptıklarının bilincinde değiller! İdrara çıktığınızda vücudunuzdan yağlar, kilolar gider, ödemler ve toksinleri atarsınız ve günden güne incelirsiniz. Üstelik, her wcye eğilip kalmak size 10 kalori yaktırır, günde 10 kere wcye gitseniz toplamda 100 kalori yakarsınız ki bu da yirmi dakika yürümüş kadar etkilidir. O yüzden, derhal sızlanmak yerine yaşadığınız olaydaki yarar ve mucizeyi görmek için gözlerinizi dört açmalısınız.

diyet yapmak
diyet yapmak

Detoks içecekleriyle vücudunuzu paklayın!

“Zayıflamak için ne yapmalıyım?” başlıklı haberimizde değindiğimiz benzer biçimde, rejime başlarken vücudunuzu içeriden temizlemek fazlaca önemlidir. Bu, evimizi kıyı köşe temizlemek benzer biçimde bir işlemdir, artık evimizde daha mutlu yaşarız, öyleki değil mi? İşte siz de rejime başlarken detoks etkili içeceklerle vücudunuzu dip köşe temizleyecek, oldukça daha kolay kilo vereceksiniz. Merak etmeyin, sizlere fazlaca ekonomik ve güvenilir detoks içeceği tariflerimiz de var!

Related posts