Diyet Ve Egzersizle Bölgesel Zayıflama

Diyet Ve Egzersizle Bölgesel Zayıflama Mümkün Mü

Kadınlarda basen erkeklerde ise göbek bölgesinde görülen yağlar ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu iki cinste farklı bölgelerde oluşan fazla kiloların nedeni hormonal dengesizliklerdir. Sıkı bir şekilde uygulanan diyetlerde en zor kilo verilen bölgeler inatçı yağların olduğu basen, kalça ve göbeklerdir. Diyet ve özel egzersiz programlarıyla vücudun her tarafı belli oranda değişirken bölgesel zayıflama planıyla ilave tedbirler uygulamaya alınabilir.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Kilo vermek için gün içinde tüketilen gıdalardan alınan enerjinin harcanan enerjiden daha az olması gerekir. Bu durumun uzun süre devam etmesi halinde vücut yağ depolarını kullanmaya başlar ve belli bölgelerde biriken yağlarda erime görülür. Yağın azalmasına bağlı kilo kayıpları bütün vücuda yayılarak orantılı bir şekilde ilerler.

İdeal kiloya yaklaştıkça vücut ihtiyacı olan enerji desteği için gerekli yağı bulamaz ve o zaman kalça veya göbek bölgesindeki yağlara yönelir. Beslenme programına harfiyen uyan ve egzersizler yaparak kilo kayıplarını destekleyen kişiler eninde sonunda fazla yağlarından da kurtulur.

Basen Eritme Diyeti

Kilo verme aşamasında özellikle kadınları en çok zorlayan bölge hiç kuşkusuz basenlerdir. Vücudun en zor kilo veren bölgesi olarak düşünülecek basenler, etkili bir diyet ve egzersiz programı ile şekillendirilebilir. Yanlış beslenme ve hareketsizlik bu bölgede istenmeyen yağ birikimine neden olur. Basen eritme konusunda uygulanacak sağlam bir diyet listesinin;

– Her gün düzenli olarak devam ettirilecek 45 dakikalık yürüyüş,
– Hafif tempolu sporlar ve
– Kalça ve basen egzersizleriyle desteklenmesi gerekir.

Günde en az 2 litre su tüketilmeli, şekerli ürünlerden ve kızartmalardan kesinlikle uzak durulması gerekir.

            Basen eritmede etkili olan yiyecekler arasında; roka ilk sırada yer alır. Haşlanmış yumurta diyeti uygulayan kişiyi uzun süre tok tutmakla ve vücudun ihtiyacı olan proteini karşılamakla kalmaz basen bölgesindeki yağ yakımını da hızlandırır. Tam bir kalsiyum kaynağı olan yoğurt, yeşil çay ve greyfurt ana öğünlerde düzenli olarak tüketilerek üç ay içinde hedeflenen sonuca adım adım yaklaşılabilir.

Bölgesel zayıflama bir kilo verme yöntemi değildir. Vücudun belli bölgelerinde birikmiş yağın yakılmasına yönelik olarak uygulanacak diyet ve egzersiz programı, parçalanmış yağ hücrelerinin hedeflenen bölgeden uzaklaştırılmasına etkili rol oynar. Bu planlama öncesinde vücut kitle indeksine göre kilo fazlasının belirlenmesi ve konusunda uzman bir diyetisyen yardımı ile fazla kiloların azaltılması daha sonrada bölgesel zayıflama işlemlerine geçilmesi tedavinin başarısı üzerinde etkili olacaktır.

Göbek Nasıl Erir?

Göbek yağlarından kurtulmak sadece güzel bir görünüm için değil daha sağlıklı bir yaşam içinde zorunludur. Göbek eritme konusunda alınması gereken önlemler arasında; şekerden uzak kalmak, ambalajlı içecekleri kesinlikle tüketmemek, karbonhidratı azaltmak yerine protein tüketmek, lifli besinlere yönelmek, daha çok hareket etmek, salatalarda sirke kullanmak ve uyku düzenine özen göstermek sayılabilir. Yaşam alışkanlıklarının değişmesinin ardından inatçı yağların etkileri de azaltılabilir.

Related posts

Leave a Comment