Basen Eritme Diyeti

Bilhassa bayanların kâbusu olarak nitelendiren bölgesel şişman olma durumu erkeklerinde oldukça rahatsız olduğu bir biline bir vücut oranı düzensizliğidir. Bu vücut oranı düzensizliğinde en fazlaca şikâyet edilen ise basen ve kalçanın normalden daha büyük olması ve yağların burada toplanmasıdır. Basen ve kalçada yağların birikmesi buradan kilo alımı ile olup rejim uygulamalarında bölgesel zayıflama değil bütünsel zayıflama sebebi ile vücudun öteki parçalarında incelme yaşanırken bu bölgede daha azca yaşanıp orantısızlık devam eder.

Basen Eritme Rejimi Yapmadan Ilkin

Basen eritme rejimi ile basenlerinizdeki fazlalıklardan kurtulup daha muntazam bir kalçaya kavuşabilirsiniz.

Basen rejimi uygularken yapılacak olan egzersizlerde bu doğru gelişime yön verip daha sıkı bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Bu rejim programına girmeden ilkin kesinlikle kendinize güvenin. Bu programı ve egzersizleri tertipli yapabilmek için kendinize süre ayırmayı dikkatsizlik etmeyin. Nasıl zamanında iş gitmek zorunda iseniz bu uygulamaları da her gün tertipli yapmanız sonuca ulaşmanızda etkili olup, düzenin bozulması durumunda negatif netice ile karşılaşıp hüsrana uğramanın da önüne geçersiniz.

Ayrıca unutmamanız ihtiyaç duyulan başka bir nokta ise bu rejim ile süratli kilo vermek amaç değildir. Sıhhatli kilo verilimi sağlanıp daha muntazam bir vücuda haiz olabilmek öncelik olarak kabul edilir.

Basen Erime Rejim Programı

Kesinlikle her sabah kahvaltıdan ilkin ılık suya limon ve balı karıştırıp tüketin. Peşinden bir tane şeftali ve kabuklu olarak elmayı tüketin.

Ortalama bir kibrit kutusu kadar yağsız peyniri ara öğün olarak tüketmeniz mümkün.

Öğlende ise yeşil salata ve ızgara tavuk yiyebilirsiniz. Yalnız tavuk bir porsiyon olup derisi olamaması gerekir.

Ara öğünde kabuklu elma ve ortalama 5 tane yulaflı bisküvi tüketin.

Akşam yemeği esnasında zeytinyağlı fasulye, yeşil salata ve 1 dilim kadar kepekli ekmek tüketmeniz önerilir.

Peşinden yatamadan otuz dakika ilkin tarçınlı ılık süttü bir bardak için.

Gün içinde ne olursa olsun bolca oranda su tüketip bu rejimi iki ay süresince tertipli olarak uygulayın.

Basen Eritme Egzersizleri

Her rejim programında olduğu şeklinde bölgesel olan kimi zaman eritme rejiminde de yürüyüş tavsiye edilir. Bunun yanı sıra masaj uygulamaları yaparak buradaki sarkmalarında önüne geçebilirsiniz.

Basen eritme egzersizleri
Basen eritme egzersizleri
Basen eritme egzersizleri
Basen eritme egzersizleri
Basen eritme egzersizleri
Basen eritme egzersizleri
Basen eritme egzersizleri
Basen eritme egzersizleri

Basen eritme egzersizlerini evinizin rahat ortamında her gün belirli süre diliminizi ayırarak yapabilirsiniz.

Çömelme Hareketi

Çökme hareketi oldukça süratli tesir icra eden egzersiz uygulamalarındandır. Dümdüz durun ellerinizi öne doğru uzatıp bir sandalyeye ya da tabureye oturuyor şeklinde eğilin. Bu aşamada bacaklarınızı birazcık açın peşinden sırtınız dik olarak doğrulun. Eğilirken nefes alıp durulurken nefes verin.

Kalça Kaldırma

Öteki bir basen eritme hareketini pilates topu ya da kanepeniz yardımı ile yapabilirsiniz. Kanepeye yakın bir yere dizlerinizi bükerek uzanın peşinden ayaklarınızı kanepeye koyarak kalçanızı yukarı kaldırın. Bu işlemi ilkin yavaş yavaş yapın. Yukarı kalçanızı kaldırırken nefes alın inerken nefes verin.

Bacak Uzatma

Bir başka yöntem ise tek bacak uzatma yöntemi bu ayakta ve uzanarak da yapılabilir ya da her ikisini yapabilirsiniz. Yere yüzükoyun uzanın ve ayağınızı kaldırabildiğiniz kadar yukarı kaldırıp indirin. Minimum 15 kez bir bacak ve diğeri de 15 kez olacak şekilde uygulayın. Ayakta uygulama yaparken ise dik durun ve öne doğru bir şeye uzanır şeklinde eğilirken tek ayağınızı da yukarı kaldırın. Burada gerilme ve yukarı uzatabildiğiniz kadar uzatmak önemlidir.

Basen Yağlarını Eritmek İçin Günlük Yapılacaklar

  • Egzersizleri dikkatsizlik etmeden her gün tertipli olarak yapın.
  • Gazlı içecekler ve hazır meyve sularından uzak durun.
  • Su tüketimine ehemmiyet verip bol miktarda su tüketmeye çalışın.
  • Şekere ve tuza minimum önemi verip bilhassa hamur harcı işlerinden uzaklaşın.
  • Kalori oranı yüksek olan gıdalardan kendinizi sakının.

Related posts