1 Kilo Vermek İçin Kaç Kalori Yakmalı

Zayıflamak ve formda kalmak için rejim programları, egzersizler ve bir ekip extra takviyeler ile vakit harcarız. Peki 1 kilo vermek için kaç kalori yakmalı dersiniz?

Bu meydana getirilen fedakârlıkların sonucunda her hangi bir kaçamak atıştırmalıklar ve egzersiz programında sapmalar sonucunda ise verdiğimiz kilo anında yerine geri gelir. Bilhassa ilk bir kilo oldukça kolay geri kazanılabiliyor.

Bir kilonun verilmesi için yaşanılan sıkıntının yanında alınmasının bu kadar kolay olması oldukça can sıkıcıdır.

Zayıflama programı için hem yeme düzeni ayarlanır hem de egzersiz programı belirlenir. Asla spor aktivitesi yapmadan zayıflamak vücutta sarkmalıların ve deformasyonların oluşmasına sebep olup daha uzun zamanda kilo verilmesini sağlar. Egzersiz ile beraber uygulanan zayıflama programında ise daha sıhhatli, daha dinç ve daha fit bir zayıflama oldukça kısa zamanda gerçekleşir.

Kilo Vermek İçin Egzersiz Koşul mı?

Kilo vermek için her gün uygulayacağınız egzersizi tertipli olarak yapmanız oldukça önemlidir. Bazı kişiler işleri dolayısıyla bu egzersizleri gün aşırı olarak da yapabiliyorlar. Mühim olan tertipli bir halde yapmaktır. Bu seviye sonucunda da vücudun daha sıkı olması sağlanır. Kilo verimine oldukça katkı elde eden egzersizlerden dilediğinizi de seçebilirsiniz. Mühim olan eğlenerek zayıflamaktır. Oldukca zorlandığınız ya da sorun yaşadığınız spor aktivitelerini ileri dönemlere de erteleyebilirsiniz.

Aerobik, bisiklete binmek, yürüyüş, koşu, dans etmek şeklinde egzersiz aktivitelerini yaparak hem eğlenip hem de kalori yakarsınız.

Kalori Yakım Hesabı Nasıl Yapılır?

Kilo alımı oldukça kolayken bu alımı yaşatan kaloriyi yakmak bir o denli zor olsa gerek. Bir kilo vermek için harcamamız ihtiyaç duyulan kalori hesabı ise oldukça kolaydır.

Bir kilo vermek için gene 1 kilogram yağ yakımı yapmamız gerekir. 1000 gramlık yağ yakımı için ne kadar kalori yakmamız icap ettiğini öğrenmek için bilmemiz ihtiyaç duyulan, 1 gram yağın vücuttan atılması için ne kadar kalori harcanması gerektiğidir.

Bir gramlık bir yağın vücuttan atılması için 8 kalorilik bir enerji açığa çıkarılmalıdır. 1000 gramlık şu demek oluyor ki bir kilogram yağ yakımı için 8000 kalorilik bir yakımın yapılması gerekir.

Ek olarak bir günde kaç kalori almalı ve yakmalı iyi bilmek gereklidir. Buna nazaran günlük kalori ihtiyacımızı belirlemeli ve yiyecek yemeliyiz. Fazla kalori yakılmadığı süre biliyoruz ki yağ olarak vücutta depolanız ve ikimiz de bun fazla kilo deriz 😉

Verilen Bir Kilo, Yağdan Gitmiyorsa Sıhhatli Değildir.

Kilo vermek ciddi bir durumdur. Bu sebep ile kilo vermeyi düşünen kişilerin ne olursa olsun bir uzman kontrolünde zayıflaması gerekir. Yağ yakımı olmaksızın verilen kilolar sağlılık olmamakla beraber birçok hastalığında oluşmasına sebep olabilir.

Zayıflama programı uygulanmadan ilkin kabızlık, ishal durumları, kansızlık, vitamin eksikliği olup olmamasına bakılması gerekir. Bunun yanı sıra kas seviyesi de ölçülüp verilen kilonun kastan olup olmadığı rutin kontroller ile takip edilmelidir.

Kalori Yakımı İçin Ne Yapılmalı?

1 kilo vermek için kaç kalori yakmalı sorusuna yanıt öncesinde bazı mevzulara değinelim. Zayıflamanın tanımı tartıda hafiflemek değildir. Bu sebep ile vücudun hem beslenme düzenine ve yeterliliğine, hem de su kaybının yaşanmamasına dikkat edilmelidir. Bilinçsiz meydana getirilen rejim uygulamaları sonucunda kilo kaybı yaşanırken, kısa zamanda verilen kilolar, aynı şekilde kısa zamanda iki katı olarak alınabilir. Bunun önüne geçmek için ise ne olursa olsun beslenme düzeni hazırlanarak, egzersiz programı dâhilinde kilo verilmesi gerekir.

Günde averaj olarak 1000 kalori harcayan bir şahıs, tertipli beslenmesine devam ederek yalnız egzersizlerini artırarak günde 1000 kalori ilave yaparsa günlük 2000 kalori harcamış olur. Ortalama 8 günde bu 1000 kalori yakımı ilavesi ile bir kilo verebilir. Bunu yağ yakımı ile yapmış olması muhtemeldir. Şundan dolayı hem beslenme de izlenen yol belli hem de kalori yakımı için ilave egzersiz ekledi. Fakat hafta da 3 zayıflama durumları için uygulanan rejim programlarında kas ve su kaybı ile kilo verilir.

Related posts